this application requires a java runtime environment 1.6.0

Bir oyun yüklemek istediğimde this application requires a java runtime environment 1.6.0 hatası alıyorum.

this application requires a java runtime environment 1.6.0 hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15409)
5 yıl önce sordu

  • dsf sdmf f fdsfsdf alattin 5 yıl önce
  • selam selam selam alattin 5 yıl önce
  • sellfdg dfgl gkl mdgk dg alattin 5 yıl önce
  • selam smfdmfkdfk df dkf alattin 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

this application requires a java runtime environment 1.6.0 hatasının çözümü nedir?

Bir oyun ya da program yüklerken this application requires a java runtime environment 1.6.0 hatası alıyorsanız bunun sebebi bilgisayarınızda java runtime environment 1.6.0 programının yüklü olmamasıdır.

this application requires a java runtime environment 1.6.0 hatasının anlamı "Bu uygulama java runtime environment 1.6.0  yazılımına gereksinim duyar" şeklinde çevrilebilir

this application requires a java runtime environment hatasının çözümü:

  1. Buradan java runtime environment indirin: java runtime environment indir
  2. Açılan sayfada ücretsiz Java indirme linkine tıklayın.
  3. İşletim sisteminize göre indirme otomatik başlayacaktır. Eğer Java indirme otomatik başlamazsa o zaman size 3 tane seçenek sunulacak:
    Windows Çevrimiçi
    Windows Çevrimdışı - 32 Bit bilgisayar için bunu tıklayın ve indirme başlasın.
    Windows Çevrimdışı (64 bit) bilgisayarınız 64 bitse bunu yükleyin: Bilgisayarım 32 bit mi 64 bit mi nasıl anlarım?
  4. jre-8u191-windows-i586 gibi bir ada sahip dosya inecek.
  5. Dosyayı çift tıklayın ve yükleme başlasın.
  6. Kurulumda sadece Install / Yükle gibi bir buton olacak tıklayın ve kurulum başlasın.

Java kurulumu bittikten sonra artık kurmak istediğiniz oyun ya da programı yükleyebilirsiniz. Artık this application requires a java runtime environment 1.6.0 hatası çözülmüş olacak.

Java runtime environment nedir?

java runtime environment  pek çok program, oyun, online oyun için gerekli bir yazılım alt yapısıdır. Özellikle oyunlar  java runtime environment 'ın yüklü olmasını isteyebilir. java runtime environment oyun ve programlar için hazır bir yazılım alt yapısı sunar.

hakan hakan (15409)