This computer has been locked virüsü nasıl temizlenir?

Bilgisayarınızı açtığınızda;

User Account Control

This computer has been locked

Program name: install.exe

Verified publisher: Unknown

FILE ORIGIN: HARD DRIVE ON THIS COMPUTER.

To continue, type an administrato password and then click Yes.

Get Password Unlock

gibi bir ekran geliyor ve hiç bir işlem yapamıyorsanız bilgisayarınıza Ransom Virüsü yani fidye virüsü bulaşmış demektir.

 Ransom Virüsü yani fidye virüsü nasıl temizlenir aşağıda anlatılmıştır

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    This computer has been locked virüsü nasıl temizlenir?

    This computer has been locked mesajı ile karşınıza çıkan Ransom virüsü, fidye virüsü bilgisayarınızı şifreler ve açılamaz hale getirir.

    Eğer bilgisayarınıza  fidye virüsü bulaştıysa bilgisayarınıza giriş yapamaz ve antivirüs kullanamazsınız.

    Bilgisayarınızı CD,DVD,USB gibi harici bir açılış diski ile açmalı ve virüs tarama işlemi gerçekleştirmelisiniz.

    This computer has been locked virüsü temizlemek için HitmanPro.Kickstart kullanabilirsiniz.

    HitmanPro.Kickstart  bilgisayarınızı USB üzerinden açmanızı ve virüs taraması yapmanızı sağlayan bir programdır.

    1. Virüs bulaşmamış temiz bir bilgisayar bulun. (Komşunuzdan rica edin)
    2. 2GB, 4GB veya 8GB gibi boş bir USB bellek temin edin.
    3. Yukarıdaki alt yapıyı sağladıktan sonra öncelikle HitmanPro.Kickstart USB belleği hazırlamalısınız.
    4. HitmanPro.Kickstart nedir, nasıl kullanılır? linkinden USB belleğinizi oluşturun.
    5. HitmanPro nedir, nasıl kullanılır? linkinden HitmanPro ile virüs taraması gerçekleştirin.

    This computer has been locked  fidye virüsü HitmanPro ile temizlenecektir.

    murat murat (12492)