Thunderbird'de nasıl yedek alınır? Thunderbird veri dosyaları başka bir bilgisayara nasıl taşınır?

Thunderbird veri dosyaları nerede tutuluyor?

murat murat (12492)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Thunderbird'de nasıl yedek alınır? Thunderbird veri dosyaları başka bir bilgisayara nasıl taşınır?

    Thunderbird bilindiği üzere Mozilla'nın ücretsiz mail programıdır. Thunderbird uygulamasını yedeklemek istiyorsanız ya da mailleri başka bir bilgisayara taşımak istiyorsanız Profil klasörlerini o bilgisayara taşımanız yeterli olacaktır.

    Thunderbird veri dosyaları nerede tutuluyor?

    Thunderbird veri dosyaları, profilleri şu klasörde tutulur:

    C:\Users\[Kullanıcı Adınız]\AppData\Roaming\Thunderbird\Profiles

    Bu klasör altında u5cl6767.default gibi farklı isimlere sahip klasörler bulunur.  Bu klasörlerden boyutu en büyük olan sizin maillerinizin saklandığı klasördür.

    Windows işletim sisteminde AppData klasörüne şu şekilde ulaşabilirsiniz:

    1. Windows ve R tuşlarına basın.
    2. Çalıştır bölümüne %appdata% yazın ve enter tuşuna basın.

    Profiles klasörünü tamamen kopyalayabilirsiniz. Bu şekilde thunderbird yedeğini almış olacaksınız.

    Eğer mailleri başka bilgisayara aktarıyorsanız o zaman bu klasörü hedef bilgisayardaki yine aynı Thunderbird klasörüne kopyalayın. Bu şekilde Thunderbird verileri yedeklenecektir.

    murat murat (12492)