Thunderbird içindeki gömülü resimler nasıl farklı kaydedilir?

Thunderbird kullanıyorum. Gelen maillerde bazen resimler gömülü geliyor. Yani Save as (farklı kaydet) seçeneği yok. Resmi email içinde görüyorum fakat sağ tuşla resmin üzerinde tıklasam dahi farklı kaydet seçeneği gelmiyor.  Thunderbird'de gömülü resimleri nasıl farklı kaydet ile masaüstüne kaydederim?

Anonim Anonim (156)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Thunderbird ile gelen bazı resimler ekleme yöntemi olarak ek seçilmediğinden dolayı email içine gömülü olabiliyor. Bu durumda email içinde ek olarak görünmüyor ve farklı kaydet seçeneği çıkmıyor.

    Bu sorunun çözümü için:

    1. Açık olan ve içinde resim gömülü olan emaili kapatın.
    2. Daha sonra tunderbird içinde View > Message Body As > Plain text seçeneğini seçin.
    3. Şimdi resmin gömülü olduğu emaili çift tıklayın.
    4. Artık mesaj gövdesi HTML değil düz metin olarak gösterilecek ve Farklı kaydet seçeneği ile resim ek olarak kaydedilebilecek.

    Daha sonra ayarı tekrardan Simple HTML olarak değiştirebilirsiniz.

    hakan hakan (15394)