Thunderbird mail silememe sorununun çözümü nedir?

Mozilla Thunderbird'de gelen bir maili hem del tuşuna hem de sil tuşuna basarak silmek mümkün olmuyor. Mail seçiliyken del tuşuna basıldığında veya sil tıklandığında mail aynen duruyor, ekrana bir uyarı veya hata gelmiyor.

Mozilla Thunderbird mail silememe sorununun çözümü nedir?

alattin alattin (16984)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Thunderbird mail silememe sorununun çözümü nedir?

    Bu sorun Mozilla Thunderbird Trash dosyası bozulduğunda ortaya çıkar. Eğer antivirüs programı silinen öğelerde virüs bulursa ve bunu temizlerse Thunderbird çöp kutusu veritabanı zarar görüyor. Bu durumda yapılması gereken önce Trash dosyasını silmek sonra da yeni bir Trash dosyası oluşturmak.

    1. Thunderbird uygulamasını açın.
    2. Sağ üst bölümdeki alt alta üç çizgi simgesine tıklayın.
    3. Yardım > Sorun giderme bilgileri seçeneğini tıklayın.
    4. Uygulama temelleri  bölümünde Profil Klasörü: Klasörü göster butonuna tıklayın.
    5. Thunderbird uygulamasını kapatın.
    6. Açılan Winows gezgini penceresinde Mail klasörünü bulun.
    7. Burada Pop ve Imap hesaplara ait klasörleri göreceksiniz. Her klasör altında Trash, Trash.msf adlardında dosyalar olacak.
    8. Bu dosyaları silin.
    9. Daha sonra Adı Trash olan bir dosya oluşturun. Bunu yeni bir Metin dosyası oluşturduktan sonra .txt uzantısını silerek bunu yapabilirsiniz.
    10. Thunderbird uygulamasını açın.
    11. Artık mailler siliniyor olmalı.

    Thunderbird açıldıktan sonra otomaik olarak bu klasör ve dosyaları yeniden oluşturur. Bu da sorunun çözümünü sağlar.

    alattin alattin (16984)