Tık tık saat sesi gibi ses geliyor

Bilgisayarı taratıyorum şuan antivirüs programı ile tık tık saat gibi sesler geliyor bilgisayardan normalmidir ?

mumim mumim (19)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Harddisk sesi olabilir mi ? ( tarama yoğunlaşınca harddisk işlem yapar bazen plaklar dönünce ses yapabilir ya da aynı şekil CD-DVD Rom 'lar. )

    Fan sesi olma ihtimalide olabilir ( tarama yapınca bilgisayar yoğunlaşıyor daha fazla enerji harcıyor bu durumda fanlar devreye giriyor hızlı çalışmaya başlar eğer fanda tozlar olunca sesler gelebilir )

    Tam olarak gelen seslerin nereden geldiği belli oluyor mu ? ( kasa içini açıp hangi yönden ya da parçadan geldiği belli mi )

    ybaskin34 ybaskin34 (1440)
    4 yıl önce cevaplandı

      HDD kullanıyorsan ses normal olabilir. HDD diskler mekanik disklerdir. Disk döner ve okuyucu kafa okuma için ileri geri hareketler yapar bu esnada da ses çıkar. Antivirüs ile tarama yapıldığında bu ses daha fazla duyulur. Bu normal bir sestir.

      hakan hakan (15409)