To Be Filled By O.E.M

Merhaba, benim ekran kartım bozuldu ve yeni ekran kartı bakacağım ancak anakartım bayağı eski bir model. Ona uygun bir ekran kartı bulmam gerek. Anakartın modeline bakıp öyle ekran kartı seçmek istedim CPU-Z programını kullanıp baktığımda başlıkta yazdığı gibi To Be Filled By O.E.M yazdı. Açıkçası hiçbir şey anlamadım. Önceki ekran kartım da Nvidia GT 630. Buna uygun ekran kartı da tavsiye edebilirsiniz.

orhandrdgn orhandrdgn (13)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Anakartlar ekran kartı seçmez, anakartının modelini söyle bir bakalım.  PCI Express X16 destekliyorsa zaten tüm ekran kartları uyar demektir. Burada en önemli şey işlemcin, işlemci ekran kartına darboğaz yapacak mı, yoksa RAM'in darboğaza sebep olur mu? Gibisinden. Ekran kartı için bütçeni, Sistem özelliklerini, Güç kaynağını, Anakartını markasından modeline detaylıca yaz.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • Hocam ilginiz için teşekkürler, sorunu başka şekilde hâlletim. Gerek kalmadı. orhandrdgn 3 yıl önce