" TocaEdit Xbox 360 Controller Emulator " Programı Nasıl Kullanılır ?

TocaEdit Xbox 360 Controller Emulator " programı nasıl kullanılır ?

Gamepad'i fifa tazı oyunlarda uygun şekilde ayarlamak istiyorum nasıl yapabilirim ?

NOT : USB WirelessGamepad sahibim - " SNOPY SG-406 "

ybaskin34 ybaskin34 (1440)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    TocaEdit Xbox 360 Controller Emulator, gamepad, joystick, direksiyon gibi oyun kontrol araçlarının Xbox 360 oyun kolu, kumandası olarak kullanılmasını sağlayan bir emülatör programdır.

    TocaEdit Xbox 360 Controller Emulator programını kullanmadım ama Youtube üzerinden bir kaç videodan inceledim.

    Önce TocaEdit Xbox 360 Controller Emulator programını buradan indirin:

    İndirdiğiniz dosyayı hangi oyun için Xbox 360 Controller Emulator uygulamasını kullanacaksanız o klasöre kaydedin.

    Xbox 360 Controller Emulator ilk çalıştırıldığında Warning List ekranında xinput1_3.dll was not found uyarısı gelirse Create botununa basın.

    TocaEdit Xbox 360 Controller Emulator programını yükledikten (x360ce_x64.exe veya x360ce.exe dosyası) sonra  Sağ tuşla tıklayın ve Yönetici olarak çalıştırı seçin.

    ilk açıldığında Search automatically for settings ekranında ayarları otomatik olarak bulmayı deneyecektir. Eğer otomatik bulunan ayarlar çalışmazsa Controller 1 sekmesine tıklayın.

    Clear butonuna basın. Uyarı gelecektir. Yes butonuna tıklayın. Daha sonra tuşları ayarlamaya başlayacaksınız. LEFT  Trigger yazan seçme kutusunda Record seçeneğini seçin ekranda Xbox 360  oyun kumandasının üzerindeki düğmelerden birinin ışığı yanıp sönecektir. Sizdeki gamepad üzerinde o tuşun hangisi olması istiyorsanız onu seçin.

    Sonra sırası ile Bumber, Back, Start gibi diğer tuşları atayın ve Save butonu ile kaydedin.

    Daha sonra TocaEdit Xbox 360 Controller Emulator  programı bir kenarda açıkken oyunu çalıştırın.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

    • program biraz karışık anlatım için teşekkür ederim. ama sizde bi teamviewer ile bağlanıp beraber baksak olur mu ? @murat ybaskin34 7 yıl önce
    • @ybaskin34 benim kullandığım bir program değil. Youtube üzerindeki videolardan yazdım sana murat 7 yıl önce
    • @murat link var mı kullanım hakkında ? ( en anlaşılır kolay anlatımlı olan olsun ) beraber baksak olur mu ne olur yardımcı ol hocam :) ybaskin34 7 yıl önce
    • @ybaskin34 youtube de ara. Basitçe anlatıyor dostum murat 7 yıl önce
    • @murat baktım fakat işe yaramadı. :( ybaskin34 7 yıl önce