ToList metodu Visual Studio otomatik tamamlamada görünmüyor sorunu

C# ile oluşturduğum Class içinde IEnumerable<> olarak dönen nesne koleksiyonunu .ToList() metodu ile listeye çevirebiliyorum.  Visual Studio içerisinde kod ekranında . 'ya bastıktan sonra açılan tamamlama penceresinde sadece şunlar görünüyor:

  • Equals
  • GetEnumarator
  • GetHashCode
  • GetType
  • ToString

ToList neden otomatik tamamlama penceresinde görünmüyor?

Metodu manuel yazdığımda şu hatayı alıyorum:

 'IEnumerable<Model>' does not contain a definition for 'ToList' and no extension method 'ToList' accepting a first argument of type 'IEnumerable<Model>' could be found (are you missing a using directive or an assembly reference?)

alattin alattin (16999)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer Visual Studio kod ekranında Tolist  genişletme yöntemi (extension method) görünmüyorsa, direktif satırında using System.Linq; ifadesinin olup olmadığını kontrol edin.

    ToList() metodu System.Linq; içerisinden gelir. Eğer Class kod sayfanızın en üst bölümündeki direktif alanında using System.Linq; ifadesi yoksa ToList ve diğer genişletme yöntemlerini kullanamaz, otomatik tamamlamada göremezsiniz.

    alattin alattin (16999)