Topladığım bilgisayarı evde kurabilir miyim?

Merhaba. Bilgisayarım çok eskidiği için yeni sistem toplamaya karar verdim. Eski kasamı ve güç kaynağımı kullanmayı düşünüyorum.

Alacağım malzemeler:

Msi a68m e33 v2 Anakart

AMD A8 7600 işlemci(APU)

Corsair Vengeance 1600Mhz 4gb RAM

(Daha sonra r7 250 gddr5 ekran kartı ekleyebilirim)

Sorum şu; bu donanımları evde kasaya takabilir miyim? Yoksa bilgisayarcıya götürmem mi gerekir? Bir de güç kaynağım 230watt yeterli midir?

mustafaamd mustafaamd (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilginiz varsa değiştirebilirsiniz, ama bilginiz yoksa hiç denemeyin derim.

    Böyle bir olay oldu adamın biri işlemciyi ters taktı ve 6000 $ a topladığı sistem boşa gitti.

    toprak34 toprak34 (2026)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim o zaman bir bilgisayarcıya götüreceğim. Ama internette bu konuyla ilgili çok şikayet var kasadan parça falan çalınma olayı oluyormuş pek de güvenemedim. :/ Bir de çok maliyetli olmaz değil mi bilgisayarcıda yaptırmak? mustafaamd 7 yıl önce
    • Bilgisayarcıya götürün yanında durun adamın. Çalamaz o zaman :d toprak34 7 yıl önce

    230 watt güç kaynağı az bence 400 watt almanı tavsiye ederim

    newnew newnew (1)