Topladığım bu sistemi yorumlar mısınız?

Asus Rog Strix Z390 H Gaming 9th Gen İntel Soket 1151 DDR4 4266 Mhz (OC) HDMI DP Anakart / 1,442,99 TL
GSkill 16 GB Ripjaws V Siyah DDR4 3200 Mhz CL 16 Dual Kit Ram / 892,08 TL
İntel Core İ7 8700 Soket 1151 3.2 Ghz 12 MB Önbellek 6 Çekirdek 14 nm İşlemci / 2,544,80 TL
ASUS GeForce ROG Strix RTX 2070 O8GB GDDR6 256Bit DX12 Nvidia Ekran Kartı / 4,924,88 TL

Toplam : 9,804 TL / Sadece Bu 4 Bileşen için Toplam Bütçe 10,000 TL

İlk defa kendim bir bilgisayar toplamak istiyorum, bu bağlamda ;

Bu Sistemi Yorumlar mısınız ? Seçimlerimde bir aksaklık, yanlışlık var mı ya da mantıklı seçimler mi ?

ongun ongun (90)
5 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Gayet güzel bir sistem buna iyi bir SSD alman da şart tabi sistemi besleyecek güçlü bir PSU da almalısın. 450W üzeri (çok da abartmadan) bir PSU alabilirsin. Senin sistemin optimal yükü 407W civarında. SSD ile hesapladım. Eğer buna bir HDD de takarsan, blueray,Fan vs  ilave edersen 470W civarında güç gerekir. Sen 500-600W alsan sana yeter.

    hakan hakan (15424)
    5 yıl önce cevaplandı

    • İşletim Sistemini ve gerekli programları kuracağım 1 adet M2 , 1 Adette Depolama için Kullanacağım SSD olacak ... Kasayı almıştım zaten ( Corsair SL600M ) ... Ek olarak da Çift fanlı Radyatörlü Soğutma Sitemi alırım diyorum ... Corsair düşünüyorum çünkü bugüne kadar bu markanın ürünlerinde hiç problem yaşamadım ; gerçi problem yaşatacak ürünler de değildi açıkcası ... PSU ise ihtiyacımın hep üzerinde olur , 600w yeterse 850 alırım, 850 yeterse gider 1000 alırım ... Ben böleyim :) Tşk yorumun için ... ongun 5 yıl önce
    • @ongun ben minimum yazayım sen bütçen ne elveriyorsa al tabi :) hakan 5 yıl önce
    • Ekran Kartının Fiyatını itopya'dan alarak yazmıştım ama Vatan'da bugün KDV İndirimi varmış ; 4.124 liraya aldım kartı ... Hesapladığımdan +800 TL daha ucuza geldi ... :) ongun 5 yıl önce
    • Videolarda İ5 9600K ile RTX 2070'li sistemler toplanmış ; i5 9600K yeterli şekilde besleyebilir mi bu kartı ? ongun 5 yıl önce
    • @ongun İ5 9600K da güçlü bir işlemci ve RTX 2070 ile kullanabilirsin. Herhangi bir sorun yaşamazsın. Ucuza almana sevindim :) hakan 5 yıl önce