toplama bilgisayar sorunu

Ilk açılış ekranda reboot and select proper boot device of insert boot media in selected boot device and  press a key hatası çıkıyor siyah ekranda

elifzengin elifzengin (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    1- Herhangi bir işletim sistemi (windows-linux) kurulu değildir.

    2- Bilgisayarda birden fazla harddisk veya bölüm vardır ve işletim sisteminin kurulu olduğu disk/bölüm açıkış ta ilk sırada değildir.

    Eğer 2. şık sözkonusu ise, ilk açılışta del tuşuna basarak bios ekranına girin ve oradan disk veya bölümlerin sıralamasını değiştirin.

    ademinbiri ademinbiri (-1)