Toplama bilgisayar tavsiyesi verir misiniz?

Bu 1 hafta içerisindeki 4. aynı soruyu soruşum ama hangi sistemi sorsam ertesi gün stok bitiyor. Bir kaç gün kaldı sistem satın alacağım. MAX Bütçem 8000 TL. Program olarak "Adobe Photoshop, Premiere Pro, Illustrator" tarzı programlar kullanıyorum ve her türlü oyunu oynuyorum. 1TB HDD ve Boyutu fark etmeyen SSD kesin istiyorum. Güzel bi sistem tavsiyesi verebilirseniz sevinirim.

egesacinti egesacinti (39)
3 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    RTX 2060'lı bilgisayarları bulamıyorum, tüm sistemlerde stokta yok, tek tek toplamayı denedim yine stokta yok. Hatta incehesap ve sinerji'de ekran kartı stokları baya bi' azalmış.

    Aynı attığım sistemi şu şekilde değiştir;

    Sata SSD A400 480 GB, 1 TB HDD, 1 TB M2 SSD ekledim, işlemci i5 10400F. Ekran kartı 1660 Super. Gayet iyi oldu böyle tam 8000 TL. Fiyattan düşmek istersen M2 SSD almayabilirsin, 1000 TL fark yaratıyor. RTX 2060'lı sistem bulmaya çalıştım hiç bir yerde stoklarda yoktu, 1660 Super'in seni üzeceğini zannetmiyorum.

    hydra hydra (3800)
    3 yıl önce cevaplandı

    • dostum nvidia 1660 super ile palit arasında ort. fps farkı ne kadar olur? Bir de z490 chipset anakart olmaması işlemci ve ram için sıkıntı çıkarır mı? egesacinti 3 yıl önce
    • Bir de ram 3200 mhz ama muhtemelen ram kaç mhzde çalışacak? egesacinti 3 yıl önce
    • @hydra egesacinti 3 yıl önce
    • 2933 MHz'de çalışacak, z490 pahalıya kaçar ve sistemin özelleştirme kısmında yok zaten 300 MHz farkın FPS'e çok yansıyacağını zannetmem. hydra 3 yıl önce
    • @egesacinti hydra 3 yıl önce
    • Tamamdır sağ olasın egesacinti 3 yıl önce