Toplama bilgisayarım kendi kendine reset atıyor. Ne yapmam gerekiyor?

Öncelikle iyi günler arkadaşlar 2 ay önce yeni bilgisayar topladım ve bu bilgisayarda çok büyük bir sorunla karşılaştım bilgisayarı açmak için güç tuşuna bastığımda bilgisayar başlarken kasa 10 saniyede bir kendi kendine reset atıyo güç geliyor 10 saniye sonra kesiliyor sonra tekrar geliyor toplam 10 dakikada falan açılıyor bu yüzden ilk başlarda çok olmuyordu şimdi her açılışta oluyo önceden 7-10 saniyede açılan bilgisayarım şimdi 7-10 dakikada açılıyor sorun ne olabilir yardımcı olur musunuz.

eraybyy eraybyy (1)
3 yıl önce sordu

  • Sen mi bilgisayarina format attin yoksa bilgisayar işletim sistemi kurulumu geldi? adils 3 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Sistem özellikleri nedir? PSU marka model belirtir misin?

hydra hydra (3800)
3 yıl önce cevaplandı

  • Gigabyte RX 570 Gaming OC 4GB 256Bit GDDR5 PCI-E 3.0 eraybyy 3 yıl önce
  • Asus Prime H310M-K R2.0 Intel H310 2666MHz DDR4 mATX eraybyy 3 yıl önce
  • Corsair Vengeance LPX 8GB 3000MHz DDR4 Ram eraybyy 3 yıl önce
  • SanDisk Ultra 3D 500GB 560MB-530MB/s Sata 3 2.5" SSD eraybyy 3 yıl önce
  • Intel Core i3 9100F 3.6Ghz LGA1151 6MB Cache işlemci eraybyy 3 yıl önce
  • https://www.itopya.com/powerboost-vk-d501m-650w-80-mesh-panel-rainbow-fan-usb-30-mid-tower-kasa/ eraybyy 3 yıl önce
  • kasa ile birlikte aldım psu eraybyy 3 yıl önce
  • PSU kalitesiz, sorun %85 PSU kaynaklı, sorunu %100 neyden kaynaklandığını anlamak için başka bir PSU ile test etmen gerekiyor, elinde başka bir 500 Watt üzeri kaliteli sağlam bir PSU varsa dene yoksa işini iyi yapan sağlam bir bilgisayarcıdan iste @eraybyy hydra 3 yıl önce
  • büyük ihtimalle psu da sorun var haklısınız ram testi yaptım bi sıkıntı yok güvenilir bi bilgisayarcıya gitmem gerekiyor artık teşekkür ederim yardımınız içim eraybyy 3 yıl önce

Bilgisayarının ramlarında sorun olabilir diye düşünüyorum veya PSU'sunda. Bana sorarsan bir bilgisayarcıya git ve başka bir PSU ile test yap fakat yine aynı sorun ile karşılaşırsanız bu sefer RAM'ları değiştir.

Bilgisayarın termal macunu var mı?

Eğer bilgisayarda termal macun yok ise termal macun takmanda fayda var çünkü bilgisayar ısındığı için direk olarak kapanıyor.

darkcrak darkcrak (5168)
3 yıl önce cevaplandı

  • işlemcide yeteri kadar termal macun var zaten sürülü olarak geldi bilgisayarcıya gitmeye korkuyordum biraz ama tek çare bu kaldı teşekkür ederim eraybyy 3 yıl önce
  • Rica ederim @eraybyy bu arada bilgisyarcı kontrol ederken rica et ve izle bişi yaparsa görmüş olursun. darkcrak 3 yıl önce
  • ram testi yaptım ramde bi sıkıntı yokmuş güç kaynağında herhalde bikaç gün içinde bilgisayarcıya gidip halledeceğim tekrar teşekkür ederim eraybyy 3 yıl önce
  • Rica ederim @eraybyy bu arada sanırsam windows'da sorun olabilir diye düşünüyorum ram testi yaparken bilgisayarın hiç kapandı mı? darkcrak 3 yıl önce
  • ram testi yaparken bilgisayara bakmıyordum uzun süreceğini düşünerek yemek yedim yarım saat kadar sonra geldim bilgisayarı açıp ramde hata varmı diye baktım eraybyy 3 yıl önce