Toplayacağım sistemim için ne kadar bir powersupply'a ihtiyacım olur?

Merhaba arakadaşlar.Ben pc toplamaya çalıştım ve bir iki parça beğendim,kafama yattı.Şimdi altta vereceğim pc bileşenlerine ne kadar bir güç kaynağı yeterli olur? Cevaplayabilirseniz sevinirim :)

CPU:AMD FX X6 6300 Soket AM3+ 3.5GHz 14MB Cache 95W 32nm

GPU:Asus GT740 OC GDDR5 2GB 128Bit Nvidia GeForce

RAM:8GB Hyperx Fury DDR3 1866MHz CL10 White

HDD:WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache

Anakart:A55M-E33 FM2+ AMD A55 DDR3 2133 (O.C.) VGA&HDMI

Evet arkadaşlar böyle oyunları oynatabilecek bir pc toplamaya çalıştım ne kadar oldu bilmiyorum önerebilirseniz başka şeyler varsa eğer memnun olurum.Birde ne kadar bir güç kaynağı gerektiğini söylerseniz sevinirim ona göre kasa seçimini'de yapacağım

blackshadow blackshadow (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Nvidia ekran kartı için en az 400W gerekli ama benim önerim en azından 600W olması ileriye dönük düşünürsen 850W almandan yana tabi ki her zaman olduğu gibi bütçe ile doğru orantılı.

    yusufgundogdu yusufgundogdu (76)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Teşekkür ederim yardımınızdan ötürü :) Peki önerebileceğiniz bir parça vb birşeyler var mı acaba? Yada seçtiğim parçalar uygunmudur? Pek anladığım söylenemez bu işlerden biraz amatörüm de :) blackshadow 9 yıl önce
    • MSI yerine asus anakart seçmen daha mantıklı olur (: yusufgundogdu 9 yıl önce