Torntv nedir, virüs mü?

TornTv nedir?  TornTv virüs mü? Görev yöneticisinde işlemciyi %100 kullanan TornTV.exe adında bir dosya var. Bu dosya "C:\Program Files (x86)\TornTV.com\TornTV.exe" altında bulunuyor.

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    TornTV virüs mü?

    TornTV virüs değildir. Çoğu zaman TornTV ücretsiz oyun ve programlar ile birlikte gelir. Siz bir oyun yüklediğinizde arkaplanda bilgisayarınıza yüklenir. TornTV virüsler gibi başka bilgisayarlara bulaşmaz. Kullanıcı bilgisi haricinde yüklendiği için Potansiyel olarak istenmeyen program olarak adlandırılır.

    TornTV nedir?

    TornTV gerçekte online televizyon izlemenizi sağlayan ücretsiz uygulamadır. Fakat bu uygulama Chrome, Internet Explorer, Firefox gibi tarayıcıların ana sayfasını start.iminent.com tarayıcı korsanı siteler ile değiştirir.

    Ayrıca yine Chrome, Internet Explorer, Firefox gibi tarayıcılara eklenti yükler.

    • Iminent Toolbar Lite
    • Iminent Lite
    • Torntv 1.1

    gibi eklentilere tarayıcınıza yüklenir.

    Bu eklentilerden kurtulmak için bilgisayarınızdan TornTv programı kaldırmalısınız.

    TornTV kaldırma

    TornTV kaldırmak için şu adımları izleyin:

    Bu adım Windows 7 üzerinden anlatılmıştır, Windows 8 içinde benzer adımları uygulayabilirsiniz.

    Windows 8 'de Başlangıç Ekranına doğrudan Denetim Masası yazarak denetim masasını bulabilirsiniz.

    • Programlar ve Özellikler'i açmak için Başlat düğmesini Başlat düğmesinin resmiDenetim Masası'nı, Programlar'ı ve ardından Programlar ve Özellikler'i tıklatın.

    • Yüklü programlarda  sırası ile TornTV, Iminent,  Iminent ToolBar on IE and Chrome  programlarını sağ tuşla tıklayın ve ardından kaldırı tıklayın.
      Mobogenie   nasıl kaldırılır?  programlar ve özellikleri

    AdwCleaner ile sistemi tarama

    Adwcleaner ücretsiz bir adware, toolbar, PUP, potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma programıdır.  Bu konudaki en güvenilir ve en başarılı potansiyel olarak istenmeyen yazılım kaldırma ve silme programıdır.  TornTV kaldırma işleminde en önemli aşamalardan birisi Adwcleaner ile tarama işlemidir.

    1. Adwcleaner nedir? Adwcleaner nasıl kullanılır? linkini tıklayarak Adwcleaner yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce Internet Explorer, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz Adwcleaner programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      Mobogenie  kaldır - adw Cleaner
      AdwCleaner  Offers by context   istenmeyen yazılımının eklentilerini ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan Offers by context  ve diğer zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Mobogenie  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Bu işlemden sonra TornTv kaldırma tamamlanmış oldu.

    Tarayıcı ana sayfanız değiştiyse start.iminent.com kaldırma adresinden tarayıcı ana sayfanızı nasıl normale çevirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

    cemkara cemkara (4215)