Torrent kotayı etkiler mi?

Merhaba arkadaşlar,

bilgisayar konusunda hiç iyi değilim. Meraktan yeni yeni bir şeyler öğreniyorum. Geçenlerde de torrent denilen olay keşfettim. Bazı forumlarda torrent ile indirmenin kotayı etkilemediği yazıyor. Sizce bu doğru mu?  Torrent kotayı yer mi? İndirmeleri torrent ile yapsam kotam azalır mı? Ben genelde mobil üzerinden internete bağlanıyorum. Yazlıkta olduğum için burada adsl yok. Film indirmeyi planlıyorum.  Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler!

acemiadam acemiadam (220)
5 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Torrent de interneti kullandığı için doğal olarak kotayı etkiler.  Torrent 'in normal webten dosya indirmekten tek farklı farklı bir iletişim protokolü kullanmasıdır. Fakat bu durum yine normal internet bağlantın üzerinden gerçekleşir. Bu durumda kotanın kullanılması anlamına gelir.

    Basit olarak, webden dosya indirmek ile torrent üzerinden dosya indirmek kota üzerinde aynı etkiye sahiptir.

    alattin alattin (16999)
    5 yıl önce cevaplandı

      Torrent kotayı etkiler. Normal bir siteden program, dizi indirmekten hiç bir farkı yoktur. Siz torrent kotayı etkilemez bilgisini hangi sitede okuduysanız bu yanlış bir bilgi.

      Torrent ile film indirirseniz kotanız azalır.  Mobil üzerinden torrent kullanmak, eğer kotanız azsa hiç mantıklı değil.

      murat murat (12492)