Torrent'ten oyun inmiyor

torrent oyun indiremiyorum internet bağlantım olmasına rağmen utorrent uygulamasındaki yeşil internet simgesi yanmıor bu konuda yardım eder misiniz

kullanici690322 kullanici690322 (7)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Hiç bir şey indiremiyorsan bir çözümü var bu sorun genelde modemin güvenlik duvarından kaynaklanmaktadır ve çözümü de çok basit.

    Çözüm:

    • Modemin ara yüzüne gir 192.168.1.1 bazen 192.168.1.2 oluyor
    • Modemin ara yüzüne girdikden sonra Güvenlik'e gel ve ordan güvenlik duvarına gir
    • Güvenlik duvarına girdikden sonra seninki Yüksek olacak sen onu orta'ya al
    • Ortaya aldıkdan sonra uygulaya tıkla ve çık modemin ara yüzünden artık sorunun düzelmiş olacaktır

    Peki bu sorun neden oluyor?

    Güvenlik duvarında olduğu zaman hackerlerden sizi koruyor fakat yüksek güvenlikde bu yüzden de bir çok şeyi kısıtlıyor ama siz orta ya alırsanız dengede olcağı için indirmelerinizi rahatlıkla yapa bilirsiniz

    darkcrak darkcrak (5168)
    4 yıl önce cevaplandı

      Sadece belirli bir oyunu mu indiremiyorsun yoksa torrent hiç mi çalışmıyor.

      İndirmek istediğin oyun için çok fazla seeder yoksa oyun indirmesi başlamaz. Beklemen lazım. torrent başkalarının bilgisayarından dosya indirme mantığıdır. O oyuna sahip ve torrent istemcisi açık olan kişilerden oyun indirilir.  Torrent dosyasını indirdiin sitede seeder ve leecher gibi ifadeler görürsün. Seeder dosyayı dağıtan demek leecher ise o dosyaya erişen yani senin gibi indirmek isteyen demek.  Seeder sayısı artmadan indirme başlamaz.

      hakan hakan (15424)