Toshıba l750 Satellite Yavaş çalışıyor çözüm?

Toshıba L750 satellıte laptop fanı çok tozlu ve çok ısınıyordu.Bende internetten baktım fan nasıl temizlenir diye sonra kasayı çıkartım aynı şekilde taktım sonra bilgisayarı açtığımda çolmadık bir hızda bilgisayar yavaş açıldı ve biraz da kasıyor.
*Acaba sökerken takarken yanlış yapmış olabilir miyim,yaptıysam nerede hangi gereçte?
*Birde oyun oynarken kasıyor 4GB RAM daha taksam fayda eder mi?

Bilgisayarın özellikleri;
İşlemci:Intel(R)CORE(TM)i7-2670QM CPU@ 2.20GHz 2.20GHz
Yüklü bellek(RAM):4.00GB
Sistem Türü:64bit işletim Sistemi

Windows Sürümü;
Windows 7 Home Premimum
Service Pack1
2009 Microsoft Corporation

https://prnt.sc/ri9l9n

Memory https://prnt.sc/ri9m67

https://prnt.sc/ri9mpc

savasakr savasakr (1)
4 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sökerken yanlış yapmış olabilirsin, nerede yanlış yaptın bilemem. Hangi oyunları oynarken kasıyor ? Ayrıca Windows 10  Yüklemeni öneririm. Eğer Laptop 8 GB RAM destekliyorsa ve Anakartta 2 RAM Slotu varsa bir tane daha 4 GB RAM alman fayda sağlaycaktır. Yanlız RAM alırken dikkat etmen gerken şeyler var.

    hydra hydra (3800)
    4 yıl önce cevaplandı

      Euro Truck Simulator2 oynarken son sürümde

      4GB destekliyormu bilmiyorumda ram bellekin oldugu yerde 1 boşluk dah da var sanırım destekler

      Ana kart nasıl? yani nerden bakmalıyım?onu bilmiyorum

      NVDIA Sürüm 355,82

      GeForce GT 525M Tek buna bakabildim bşaka nereden bakılır bilmiyorum

      https://prnt.sc/ri9l9n

       https://prnt.sc/ri9m67

      https://prnt.sc/ri9mpc

      savasakr savasakr (1)
      4 yıl önce cevaplandı

      • ETS2'de kasması normal, grafik kartını yoran bir oyun. RAM alırsan pek fayda edeceğini sanmam. hydra 4 yıl önce
      • CPU-Z programını indir oradaki Mainboard, Memory, SPD kısımlarının görüntüsünü at. 4 GB RAM Daha alırsan windows 10 için verimli olacaktır. hydra 4 yıl önce
      • hydra Yukrıda linkten attım bakabilirsiniz savasakr 4 yıl önce
      • Ekran görüntülerine baktım, bende 2 tane laptop RAM'i var Samsung DDR3 1333 Mhz ama 2 GB. satellite l500 den söküldü. hydra 4 yıl önce
      • Eğer ram almak istiyorsan Samsung DDR3 1333 Mhz ram ikinci el bakabilirsin hydra 4 yıl önce
      • Onun dışında zaten GT525 M düşük bir ekran kartı, ETS2 De kasması normal hydra 4 yıl önce
      • 1 tane daha4GB takabilirmiyiz? savasakr 4 yıl önce
      • Aşağıdaki abinin dediği gibi GT525 M güncellersek fayda sağlar mı? savasakr 4 yıl önce
      • Sağlamaz Ekran kartın zaten ETS2 için yetersiz. Driver sürümün de Güncel sürüme de zaten yakın. hydra 4 yıl önce
      • Format atmayı deneyebilirsin, sistem bir nebzede olsa kendine gelebilir. hydra 4 yıl önce
      • birde fn tuşu çalısıyor ama görüntü vermıyordu bende flash cards dan yaptım göründü ama biligsayarı her actıgımda fn tuş görüntüsünü monütörde görmek için sürekli flash card yapmak zorunda kalıyorum.Bunu sürekli olmaması için yani her açtııgmda fn tuşuna bastığımda görüntülemem için ne yapmak lazım? savasakr 4 yıl önce
      • Sürekli flash card dan oluşturmak istemiyorum bilgisayarı açtığımda sürekli görünsün anlatabiliyormuyum?Sürekli bunu da yaptığımda artı otomtik mi algıladı ney bastıgımda flash carda o görüntülenen klasor gibi bişeyi açmıyo direk fn ye bastığımda aktif hale gelmiş oluyor..NOT:(ama fn tuşları fonksiyonunu getiriyor görüntü yok) Çözümü nedir? savasakr 4 yıl önce

      verdiğin bilğilere göre nvidia ekran kartın güncel değil GeForce GT 525M Güncel sürümü bu bağlantıya tıklayarak yeşil renkli kabul et ve yükle butonuna tıklayp indirip kurman gerekir bilgisayarında kasmalar yavaşlık bir nebzede olsa gidecektir ayrıca sana tavsiyem bilgisayarım laptop yazmışın notebook soğutucuları var bir tane almanı tavsiye ederim hem böylelikle laptopun ısınmamış olur googleden arat bulursun bütcene uygun

      EK BİLĞİ LAPTOP SOĞUTUCULARI Fiyat aralığı var sol tarafta bütcene uygun fiyat aralığını seçersin

      İKİNCİ EK BİLĞİ @savasakr intel hd grapchisc ekran karan kartında mevcutmu varsa onun modelini yaz benimki misal intel hd grapchisc 4000 bunun gibi birde kurulurken bi ekrna gitti geldi direk masaütüne norml midir  demişsin evet normaldir ve başka yapabileciğin konu windows tuşu R tuşuna  aynı anda basmak karşına ekranın sol alt köşesine çalıştır penceresi gelecek  sana vereceğim şu komutları yazman veya kopyala yapıştır  çalıştır ekranındaki ara boşluğa    temp   tamam butonuna tıkla karşına gelecek olan pencerede ctrl A tuşlarıyla aynı anda basmak yardımıyla hepsini seçmiş oluyorsun klavye üzerinden del veya  delete tuşuna basmak silinenler silinip gider silinmeyenleri atla butonuna tıkla pencereyi kapat windows tuşu R tuşuna  aynı anda bas çalıştır ekranı gelecek bu sefer oraya temp yazısını sil şu komutu kopyala yapıştır çalıştır ekranındaki ara boşluğa  %temp%   tamam butonuna tıkla karşına gelecek olan pencerede ctrl A tuşlarıyla aynı anda basmak yardımıyla hepsini seçmiş oluyorsun klavye üzerinden del veya  delete tuşuna basmak silinenler silinip gider silinmeyenleri atla butonuna tıkla pencereyi kapat son olarak tekrar windows tuşu R tuşuna  aynı anda bas çalıştır penceresi yine çıkacak bu %temp% yazısını sil şu komutu kopyala yapıştır çalıştır ekranındaki ara boşluğa  prefetch   tamam butonuna tıkla açılan pencerede  ctrl A tuşlarıyla aynı anda basmak yardımıyla hepsini seçmiş oluyorsun klavye üzerinden del veya  delete tuşuna basmak silinenler silinip gider silinmeyenleri atla butonuna tıkla pencereyi kapat masaüstüne gel geri dönüşüm yazılı buton vardır onu aç  ctrl A tuşlarıyla aynı anda basmak yardımıyla hepsini seçmiş oluyorsun klavye üzerinden del veya  delete tuşuna basmak evet butonuna tıkla pencereyi kapat ve bilgisayarı yeniden başlat

      gorele28 gorele28 (387)
      4 yıl önce cevaplandı

      • Daha yeni aldım sogutucu rampage 4 vanlı iyi soğutuyor ama oyunda sanki. kasma oluyor.1.saatten sonra birazda olsa eski haline dönüyor gibi... savasakr 4 yıl önce
      • Kurdum da başka yapmam gereken bir şey varmı? birde kurulurken bi ekrna gitti geldi direk masaütüne norml midir? savasakr 4 yıl önce
      • @savasakr ikinci ek bilği hazırladım verdiğim komutların başında veya sonunda boşluk olmamasına özen göster yoksa belirttiğim pencereler açılmayabilir gorele28 4 yıl önce
      • O intel hd modelini nereden bakiliyor onu bilmiyorum savasakr 4 yıl önce
      • Dediginizi yaptim hepsini yeniden baslattim bu ne ise yariyorodu savasakr 4 yıl önce
      • 12??? sa savasakr 4 yıl önce
      • kasma gibi sorunları giderir dediğim yer gorele28 4 yıl önce
      • ayrıca mesaj yoluyla attığın linkte intel hd ile ilğili birşey yazmıyor gorele28 4 yıl önce