Toshiba Laptobum Çok Isınıyor Ve Kasıyor

Merhaba abilerim kardeşlerim ben 3 yıllık saglam bi toshiba laptop kullanıyorum son 4-5 aya kadar laptopda hiç sorun yaşamadım ama 4 ay önce laptobun fanı çalışmıyodu çok ısınmıştı içini açtırıp temizledim ve düzelmişti şimdi yine aynısı oldu adama söyledim tamam dedi temizledi gittim aldım geldim fan çalışıyo gibi ama laptop aşırı derecede ısınıyor 90-100 derece oluyor napıcam bilmiyorum termal macunla felan mı alakalı içini ben açamıyorum ne yapmalıyım cebimde çok param da yok 5-10 tl param var 16 yaşındayım yardım lütfen

kullanici319554 kullanici319554 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    normaldemi ısınıyor oyun oynarkenmi ısınıyor oyunda ısınması doğaldır ısınabilir

    pc açılışta greksiz açılan programları kapatın arka planda greksiz çalışan programlar varsa kapatın

    http://www.gezginler.net/indir/i/18650/ gereksiz çalışan exe dosyaşarı varsa taratırın bu programla

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

      ya oyun oynarken ısınması normal de biyere kadar hemde boş dururken ısınıyo yani açılıyo bi ısınma süreci oluyo 5-10 dakka sonra 90 derece maşallah boşken de 82-85 felan

      kullanici319554 kullanici319554 (1)
      8 yıl önce cevaplandı

      Merhaba,

      Dizüstü Bilgisayarlarda ısınmalara çok sayıda rastlanmaktadır. Bunun için bilgisayarcılara fan ya da benzeri ürünler için yüksek paralar ödemenize gerek yok. Eğer biraz bilginiz var ise ve bilgisayarınız garantı dışı ise ( bazı bilgisayarlarda kasa söküldüğünde garanti dışı kalır böyle bir durumda sakın dokunmayın garantiye gönderiniz) fan ve işlencinizin altında soğutucu jeli ya da ped i koymuşlardır cüzzi bir miktara internet üzerinden bulabilirsiniz. Bu jeli kullandığınızda ısınmanın ve kasmaların gittiğini göreceksiniz. aksi taktirde cihaınız ileriki zamanlarda kendini kapatmaya veya Resetlemeye başlayacaktır.

      Kolay GElsin.

      örnek resim

      mehmetakif mehmetakif (1)