Toshiba laptop çok ısınıyor

Bilgisayarımı tam 2 ay önce aldım özelliklerini altta belirteceğim, markası toshiba satellite birkaç gün önce format attım format atmadan önceden de yaşıyordum. Sorun, bilgisayarı ilk açtığımda sorun yok ama sistem gereksinimleri küçücük bir oyuna bile girsem laptopun havalandırma yerinden koku geliyor ve acayip ısınıyor aynı zamanda bilgisayar acayip kasıyor. Skypte bile, önceden bilgisayarım gta 5 gibi bir oyunu full grafiikte oynuyordu şimdi girerken donuyor.

Bilgisayar özellikleri;

İşlemci=Intel(R) Core(TM) i7-6500U CPU @ 2.50GHz (4 CPUs), ~2.5GHz

Ram=8 GB

Ekran Kartı NVIDIA GEFORCE 930M (Ayrıca Intel (R) HD Graphics 520 bu nedir?

knnkndmr10 knnkndmr10 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bigisayarınızın özellikleri mükemmel virüs olabilir başlangıçta gereksiz açılan programları kapatırsanız bilgisayarınız gereksiz yorulmaz  verdiğim programları indir bir tarama yaptır yine olmasa yazarsınız

    AdwCleaner  http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html

     Malwarebytes https://www.malwarebytes.org/dl-confirm/

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • donanımsal olma ihtimali varmı? knnkndmr10 8 yıl önce
    • zanetmiyorum kolay kolay olmaz donanımsal bir hatta candan 8 yıl önce

    Laptoptan koku geldiğini ve "acaip" ısındığını söylüyorsun. Bu vaziyette senin bu PC'yi mutlaka yetkili servisine götürmen/göstermen lazım. İki aylık bir bilgisayarda bu şeyler kesinlikle olmamalı ve problem donanımlarla ilgili gibi gözüküyor.

    İki aylık bilgisayar. Garanti kapsamında ve sen hala bekliyorsun. İş işten geçmeden, dediğim gibi.. Zira problemler artar ve yayılırsa garanti kapsamı kabul dahi edilmeyebilir; zamanında getirmemişsin, kullanıcı kusuru falan denebilir. Onun için hemen, hiç beklemeden..

    temmuz temmuz (12505)