Toshiba laptop şarj oluyor ama açılmıyor

Toshiba psa20e-07dj6-tr model laptop şarj aliyor ama acilmiyor yani acma isigi yanmiyor ekran calismiyor degil yani neyapabilirim ajaba

kullanici788504 kullanici788504 (1)
5 yıl önce sordu

  • Bataryası çıkıyor mu darkcrak 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

Laptop açılmıyorsa yapabileceklerin şunlar:

  1. Laptop fişini çek.
  2. Laptop bataryasını sök.
  3. Açma kapama düğmesine 30 saniye basılı tut.
  4. Laptop fişini tak. Açmaya çalış. Açılıyorsa sorun bataryadandır.
  5. Açılmıyorsa bu şekilde 1 saat bekle tekrar dene.

Yine ısıtmak bazen çözüm olabiliyor. Önermediğim yöntem ama bazen saç kurutma makinası gibi bir cihazla laptopu ısıtmak çözüm olabiliyor. Dediğim gibi bunu önermiyoum. Özellikle yeni laptoplarda hiç önermem. Bunu da niye yazdım, geçenlerde bir dostum yapma dediğim halde böyle yapmış ve laptop çalışmış, sonra demediğini bırakmadı. Böyle de bir yöntem var diye yazdım.

hakan hakan (15409)