Toshiba Satellite Pro A200 laptop kaç MHz RAM destekliyor?

Ram ımmı çaldılar ve yeni ram taktılar yenisini Alacam kaç MHz olduğunu bilmiyorum yardım edin

kullanici960523 kullanici960523 (1)
5 yıl önce sordu

  • Anakart marrka ve modelini veya eğer markalı bir PC (laptop, desktop) ise onun marka modelini buraya yazmalısın. Ona göre sana bigi verelim, yol gösterelim. temmuz 5 yıl önce
  • Ayrıca RAM değişikliği yaptıklarını nereden anladın, onuda belirtmelisin. temmuz 5 yıl önce
  • PC kadınca söküp rama baktım kullanici960523 5 yıl önce
  • Marka modeline nasıl bakacak kullanici960523 5 yıl önce
  • Ram'in fotosunu filan koy bari. Telepati ile bağlanamıyoruz (henüz). murat 5 yıl önce
  • Denedim ama koymayı bilmiyorum kullanici960523 5 yıl önce
  • Foto koymayı bilmiyorum kullanici960523 5 yıl önce
  • Instagram beye face hesabımı vereyim oradan foto atarım kullanici960523 5 yıl önce
  • Model adı satellite pro a 200 kullanici960523 5 yıl önce
  • @kullanici960523 Satellite Pro A200-1NB mi? toprak34 5 yıl önce
  • Sadece a 200 kullanici960523 5 yıl önce
  • burası karışacak vaziyet alın @toprak34 @temmuz murat 5 yıl önce
  • Neden @murat, 1NB vardı, yoktu meselesindenmi? O ilavenin olup olmaması konu sahibinin sorusu bakımından herhalde farketmez. Satalitte a200 modelleri aynı RAM'i kullanıyor olmalılar. temmuz 5 yıl önce
  • Evet, Satalitte destekte a200 modellerini tarattım, 4 çeşit a200 modeli var ve hepside DDR2 667 Mhz 4 GB'a kadar destekliyor. Demek oluyorki hepsininde (dördününde) anakartı aynı @murat @toprak34 @kullanici960523 temmuz 5 yıl önce
  • Sağol abi teşekkür ederim kullanici960523 5 yıl önce
  • Çok az bilgiyle sorunu çözmeye çalışıyoruz @temmuz ağabey o sebepten dedim :) murat 5 yıl önce
  • :) @murat @kullanici960523 temmuz 5 yıl önce

Toplam 1 Cevap

RAM'mi slotundan çıkarabildiğine göre anakartı görebiliyorsun (RAM Slotları anakart üzerindedir). Orada anakartın herhangi bir yerinde marka model yazması gerekir. Olmazsa resim çeker konuya ilave edersin, oradan biz bakarız. Eğer bu bir desktop PC değilde laptop ise zaten PC olarak markalıdır, üzerinde veya PC'nin alt tarafındaki etiket üzerinde marka model yazar. Onunda resmini çekerek konuya ilave edebilirsin.

Ayrıca mademki RAM çalındı ve başka bir RAM ile değiştirildi, bunu yapandan neden bunu sormuyorsun? Ondan hesapta sormalı çaldığı RAM'i geride istemelisin. Ama bilemiyorum eminmisin değiştirildiğinden. Eski RAM görünüşünü nasıl aklında tutabildin ve karşılaştırmasını yapabildin bunlar hep sorudur ve bence yanılıyorda olabilirsin.

Edit:

SATELLİTE PRO A200-1NB - teknik özellikler (tıkla)

temmuz temmuz (12505)
5 yıl önce cevaplandı

  • Benim ramim 1 tane ve 4 GB ydi ama üzerindeki ram 2 tane ve biri 500 MB buradan anladım ayrıca markası da farklı kullanici960523 5 yıl önce
  • Tamam, anladım. Haklıda olabilirsin (Herhalde haklısın. Öyle görülüyor). Marka model bilgisi istemiştik,, onları öğrenmeli ve konuya ilave etmelisin @kullanici960523 temmuz 5 yıl önce
  • Üst mesajda yorumdaki mesajda verdiğin marka model bilgisine göre sisteminin desteklediği RAM kapasitesi ile diğer özellikleribi (tür, hız, frekans gibi) buldum, mesajıma ilave ettim, bakarsın @kullanici960523 temmuz 5 yıl önce