toshiba satellite s70 a 11e wireless sorunu

5 gün önce toshiba satellite s70 a 11e aldım fakat wireless modemin yanında hızlı ama yan odada(4 diş 1 diş eksik) çok yavaş yardımcı olursanız sevinirim

NOT::Başka bilgisayarda aynı internette bu sıkıntı olmuyor.

mett452 mett452 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Modem arabiriminden kablosuz kanallarını değiştirerek en iyi bağlantıyı sağlayabilirsin. Arabirimde Kablosuz Ayarlar sekmesinde.. Genelde en iyi bağlantılar 1-6 ve 11 numaralı kanallar ile sağlanabiliyor ama evdeki mekanik eşyalar ve elektronik cihazların durumlarına göre değişebilir. Bu sebeple bütün kanalları ayrı ayrı denemek lazım.

    Not: Diş göstergesi seni aldatmasın, bu yanıltıcı olabilir. Yavaşlık ise ayrı bir husustur. Hız testi yaparak, farklı PC'lerden yapılacak hız testlerini birbirleriyle karşılaştırarak bunu daha iyi anlayabilirsin ve gerçekten böyle bir hal var ise bunu DNS atayarak/ değiştirerek (8.8.8.8-8.8.4.4 ile 208.67.222.222-208.67.220.220 DNS'lerini tavsiye ederim.), komut isteminden ipconfig /flushdns komutuyla DNS boşaltarak, internet browser'larda önbellek temizliği yaparak vb düzeltme imkanların olabilir. Denemek lazım.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      Wifi bağdaştırıcını güncelleyebilirsin , daha güçlü bir wireless modem kullanabilirsin

      yusufbozar yusufbozar (348)