Toshiba Win7 Format Sorunu

1 Sene  önce win8 halde aldıgım  Toshiba p855 bilgisayarımı aldıgım gibi win7 yapmıstım.Suanda bilgisayarda  inanılmaz derece yavaslık var ve  cogu zaman kapatırken cok uzun sure beklıyor ve sonra mavi ekran veriyor bende format atmak ıstıyorum ancak ne yaparsam yapayım biosu açamadım F12 ,F2 ,F10,DEL butn tusları birer birer denedım acarken ama olmadı HW setup manager kurdum ondaki seceneklerde bunlardı:

[url=http://hizliresim.com/ORlzvz][img]http://i.hizliresim.com/ORlzvz.jpg[/img][/url]

Yardımlarınızı bekliyorum bios ayarlarına ulaşmam için ne yapmam gerek ?

İyi Çalışmalar.

caneryldz caneryldz (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Birde F2'ye basılı tutarak power düğmesine basıpta açmayı dene. BIOS ekranı gelene kadar F2'yi basılı tut.

    Veya;

    Toshiba Satellite P855-S5200 CD/DVD Boot Option (video-tıkla)

    Veya;

    Toshiba laptop'lara Recovery ile format atma:

     Toshiba Recovery ile format atmak oldukça basittir aslında;
    -Pc'yi açarken f8 tuşuna basıyoruz.(işe yaramazsa "fn" tuşu ile birlikte bas)
    -Karşımıza gelen seçeneklerden "Bilgisayarınızı Onarın" seçeneğine tıklıyoruz.
    -Çıkan seçeneklerden en alttaki "Toshiba Recovery" tıklıyoruz. Format başlıyor. Recovery'de C silinir ancak D'deki veriler kalır

    Not: Daha önce Win 8'den Win 7'ye geçerken BIOS'ta bazı değişikliklikler yaptığın düşünüldüğünde Recovery yaparak yeniden Win 8 kurulurken BIOS yeniden eski ayarlara dönüştürülmeli veya default ayarlara getirilmeli. Aksi halde Recovery başarılı olmayabilir (Bir ihtimal olarak belirtiyorum). Ama sen BIOS'u açamıyorsun. Bunun için FN + F2'yide dene istersen. İşe yarayabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • indirme işlemim tamamlandıktan sonra hemen deniyorum.Size geri dönüş yapıcam yardımınız için teşekkür ederim caneryldz 9 yıl önce

    Cihazınızın Kullanım kılavuzundan kontrol ettiğimde Biosa F2 Tuşundan giriliyor.

    Bazı cihazıların sonradan Hotkeyleri etkinleştirildiği için FN tuşu aktifleşiyor. Cihazı başlattığınızda Toshiba Logosu ekranda göründüğünde F2'yi deneyin eğer olmazda FN + F2 yi deneyin

    Toshiba P855 Kullanm Kılavuzu İndir

    ogzkzu ogzkzu (286)
    9 yıl önce cevaplandı

      Cevaplarınız için teşekkür ederim sorunum temmuz isimli arkadasin videosuyla cozulmustur.

      caneryldz caneryldz (3)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Probleminin çözülmüş olmasına sevindim :-) temmuz 9 yıl önce