TouchPad Çalısmıyor? Sorunu nedir?

arkadaşlar pcnin normal mousesi olan toucpad şuan bilgisayarimda çalısmıyor! ne yapmam lazim drivermi lazim??? yardim edin help for mee!!

kralkatili123 kralkatili123 (26)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Birden fazla nedeni olabilir bunun. Touchpad'de donanımsal bir sorun olmadığını varsayarak bazı nedenleri yazayım

    1) Touchpad sürücüsü yüklü değildir

    Bilgisayarınızın arama bölümüne devmgmt.msc yazarak aygıt yöneticisine gelin. Burada "fare ve diğer işaret aygıtları" diye bir yer olması gerekir. Orada Touchpad ile alakalı birşey varmı yokmu diye kontrol edin. Yoksa, bilgisayar üreticinizin web sitesinde destek bölümünden indirip kurmanızı öneririm.

    2) Touchpad sürücüsü yüklü olup çalışmıyor olabilir

    Aygıt yöneticisinde touchpad sürücüsü varsa ve üzerinde sarı ünlem işareti varsa, bu sürücüde sıkıntı olduğunu gösterir. Buna sağ tıklayıp "kaldır" deyin ve yine bilgisayar üreticinizin web sitesinden indirip kurun

    3) Touchpad devre dışı kalmış olabilir

    Benim bilgisayarımda Fn tuşu+F7'ye birlikte basınca Touchpad otomatik olarak (sürücü yüklü olsa bile) devre dışı kalıyor. Sizde bunu deneyin

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • eskiden vardi simdi birden gitti :( kralkatili123 6 yıl önce
    • kurayım barii :d kralkatili123 6 yıl önce
    • Kurmassanız çalışmaz Touchpad :) omercik 6 yıl önce