Touchpad Çalışmıyor

arkadaşlar merhaba benim hp pavilion dizüstü bilgisayarım var bugün kendiliğinden touchpad oynaya oynaya durdu ve şuan çalışmıyor klavyede çalışmıyordu ama bi şekilde düzeldi aygıt yöneticisinden kaldır diye birşey gördüm sitesinde kaldırdım yeniden başlattım düzelmedi sizce sorun nedir sadece mouse kullana biliyorum klavyede dediğim gibi anlamadığım şekilde düzeldi

nizi666 nizi666 (179)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Problem fonksiyon tuşu kaynaklı olabilirdi ama meydana geliş şeklini tarifinden bu değil denilebilir ve zaten bir aygıt sürücüsü kaldırdığınıda ifade ediyorsun. Bu sürücü yazılımının ne olduğunu belirtmemişsin ama kaldırdığın alakalı sürücü olabilir. Yeniden yüklemeleydin.

    Resmi sitesinden anakart sürücü paketini veya eğer varsa tek olarak touhpad sürücüsünü yeniden yükle, büyük ihtimalle düzelecektir.

    Bir diğer çözümde Sistem Geri Yükleme ile PC'yi problem öncesi bir zamana geri almaktır:

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

    • yükleyip size bilgi vereceğim nizi666 7 yıl önce
    • driverı kurdum restart attım çalışmadı ve problemin yaşanmadığı tarihede geri dönüşüm yapmıştım dün o zamanda düzelmemişti başka ne önerirsiniz nizi666 7 yıl önce
    • tamam ben yanlış driver indirmişim doğrusunu indirdim çalıştı teşekkürler nizi666 7 yıl önce
    • Geçmiş olsun. temmuz 7 yıl önce

    fn+f5 yapıp kontrol ettiniz mi?

    fn basılı tutarken f5'e basın klavyenizden, touchpadi kontrol edin, düzelmediyse tekrarlayın.

    misty misty (556)
    7 yıl önce cevaplandı

    • denedim çalışmadı fn basılı tutarak diğer tuşlarıda denedim olmadı nizi666 7 yıl önce