Touchpad devre dışı bırakma

Hp marka laptopun Touchpadını kapatamıyorum. Yazarken elime engel oluyor. Çok araştırdım fakat çareyi en son buraya yazmakta buldum. Yanında bi tuş falan yok sistemde de bulamadım yardımcı olursanız sevinirim. Win 7 kullanıyorum bu arada.

anakonda45 anakonda45 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarında dokunmatik yüzeyi devre dışı bırakmak için bir tuş veya touchpad yakınlarında bir düğme yoksa,

    Dokunmatik yüzeyi devre dışı bırakmak için:

    1. Arama kısmına fare yazın ve Fare Özellikleri penceresini açın.
    2. Aygıt Ayarları sekmesinde Devre Dışı Bırak butonuna tıklayarak dokunmatik yüzeyi kapatabilirsiniz.

    Aynı yolu izleyerek tekrar etkinleştirmek mümkün.

    damlakoc damlakoc (1391)
    8 yıl önce cevaplandı

      Toucpad devre dışı bırakmam için girdiğim yer sırayla 1.

      http://hizliresim.com/gonqQR

      2. olarak HID uyumlu fare benim kablosuz mouse ps/2 touchpad olması lazım ama onda devre dışı butonu etkin değil. bundan sonra ne yapmam gerekiyor ?

      http://hizliresim.com/VYA0mr

      anakonda45 anakonda45 (1)