touchpad donuyor

meraba benim bir tane LG-R405 marka leptop'um var geçenlerde açtım biraz kullandıktan sonra touchpad'ın donduğunu farkettim. sonra leptop'u kapattım biraz sonra yeniden açtımve 10 dk sonra touchpad yeniden dondu fakat üstüne işaretleme için iki kere tıklayınca işaretleme yapıyo sadece hareket etmiyo ondan sonra bi mause aldım taktım kendi touchpad'ı donmadan önce mause çalışıyo kendi touchpad!ı donunca mauseyi leptop'um bi okuyo bi okumuyo dolayısıyla oda çalışmıyo sorunun yazılımsal olduğunu düşünüyorum sorunuma bi çözüm bulmanızı rica ediyorum

pusluhava pusluhava (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Klavyenizin üzerinde Toucpad'i kitlemek için, devreden çıkartmak için tuş komninasyonu bulunur.

    Bir şekilde devreden çıkartıyor olabilir misimiz?

    Bu tuş kombinasyonu genelde FN  + F5 gibi fonksiyon tuşlarına birlikte basıldığında yapılır.

    Eğer bu kendiliğinden oluyor, bir donma değil doğrudan touchpad devre dışı kalıyorsa;

    • Tüm sürücülerinizi güncelleyin. Özellikle Touchpad ile ilgili sürücüleri üretici web sitesinden indirin ve yükleyin.
    • Windows işletim sisteminizi güncelleyin.

    Tüm sürücüleriniz güncel, işletim sisteminiz güncel ise bu donanımsal bir sorun olabilir.

    Benzer bir sorun Samsung notabook'ta ve bir benzeri de HP bilgisayarda karşıma çıkmıştı. Donanımsal sorunlar da Touchpad 'in çalışmamasına sebep olabiliyor.

    hakan hakan (15424)
    9 yıl önce cevaplandı

      teşekkürler kardeşim ama donanımsal olsa başka mause takınca çalışmazmı bi format attırıp deniyecem bakalım ne olacak

      pusluhava pusluhava (1)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Donanımsal olma ihtimali de var. Mouse da takılıyken benzer donmalar oluyormuş. Bu Touchpad ile ilgili degil de anakart ile ilgili bir sorun varmış gibi görünüyor. Bu gibi durumlarda ilk şüpheli yazılım sürücüleridir. Sürücüler güncelse o zaman donanımdan şüphelenmek gerekir. Önemli bir verin yok ve her şeyi denediysen o zaman formatı düşünebilirsin. hakan 9 yıl önce