touchpad sorunu

leptop casper c710 windows 10 kullanmaktayım touchpad calışıyor dokunmatik yüzeyde sag sol hareketleri yapabiliyorum  ancak touchped üstünde yapılan vuruşlar[dokunma] tıklama olmuyo yani bir pıtla dokunamıyorum basman gerekiyor buda hic pratik olmuyo bilgisayar yeniden başlattıgımda sorun cözülüyo fakat bir süre sonra tekrar aynısı oluyo

alixse alixse (1)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Galiba Daha Önce Yanlış Anlamışım .

    İnternertte Bir Kaç Araştırma Yaptım .

    A1-) Hani sağ alt köşede simge bildirim alanı var ya dostum işte orda touchpad'in simgesi var. Ona sağ tıkla ve açılan kısımdan "Tıklatmak için parmakla vur"u seç. Düzelmesse işaretleme aygıtının yazılımını silip tekrar kur.

    A2-) Merhaba

    Denetim masasında ilgili aygıtla ilgili özellik menüsünü açtıktan sonra soldaki menülerden Tapping tabından Tıklmayı aktif et seçeneğini kullanıp kaydedebilirsiniz

    Zaten ya Alps ya da Synaptıcs marka touch pad kullanıyordur

    Sonuç : soran kişi bu ikisini yapınca sorunu çözmüş

    malgibiolan malgibiolan (307)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Laptop dokunmatik dememiş. Touchpad'in dokunmatik yüzeyini kastetmiş. Sen yanlış anlamışsın olayı :) omercik 6 yıl önce
    • @farurhenho Aynen Yanlış Anlamışım En Yakın Zamanda Güncelleme Yapacağım malgibiolan 6 yıl önce
    • @farurhenho , @alixse Soruyu Güncelledim. malgibiolan 6 yıl önce