touchpad takılıyor

touchpad arada takılıyor yani yavaşlıyor ve hareket ettirmeye çalışınca da sayfa yakınlaştırmayı arttırıyor . ara ara oluyor . bilgisi olan var mı ?

kullanici762167 kullanici762167 (24)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Bilgisayarınızın marka ve model verseymişsiniz iyi olurdu.

    Öncelikle yapmanız gereken sürücü güncellemek.

    Windows 10 kullanıyorsanız Windows güncelleştirmesi yapın. Geçen gün bununla ilgili bir güncelleme yayınlandı.

    Bilgisayarınızın üreticisine gidip en son güncel sürücüleri indirip yüklemeyi deneyebilirsiniz.

    Ayrıca sorun toucpad de olmayabilir. Yani bilgisayarınız genel olarak takılıyor olabilir.

    Harici mouse takıp durumu kontrol edebilir misiniz? Mouse ile donma, takılma oluyor mu bunu kontrol edin.

    Eğer mouse taktığınızda da sorun devam ediyorsa o zaman bilgisayarınız donuyor olabilir. Çalışan uygulamaları kontrol edin.

    • Virüs taraması yapın
    • Antivirüs varsa devredışı bırakın ve bu şekilde kontrol edin.
    • güvenli modda sorun oluyor mu kontrol edin.
    hakan hakan (15394)
    8 yıl önce cevaplandı

      Lenovo z 50 . Sıkıntı şu çok nadir oluyor . Sık sık değil de ara sıra diyelim . Alalı 11 ay oldu. Windows 8.1 kullanıyorum . Windows 10 u yükleyeceğim umarım sorun çözülür

      kullanici762167 kullanici762167 (24)