TP LİNK ARCHER VR900 modeme yanlış yazılım yüklendi. Ne yapmalıyım?

TP LİNK ARCHER VR900 vr2 sürüm olan modeme yanlışlıkla bir üstü sürüm olan v3 yüklendi ve tekrar v2 sürüme geri dönmüyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

TP-Link modeme yanlış yazılım yüklendi nasıl çözerim?

kullanici175909 kullanici175909 (1)
5 yıl önce sordu

  • Bununla ilgili bir çözüm yazacağım. Sorunu geç gördüm. Yarın bir aksilik olmazsa akşama doğru çözümü paylaşmış olurum. hakan 5 yıl önce

Toplam 4 Cevap

Bunun tek çözümü modemi teknik servise göndermek. Yanlış sürüm yüklenmesi modemin yazılımsal olarak çökmesiyle sonuçlanır. Bu da teknik servis ile çözülecek bir problemdir.

omercik omercik (9418)
5 yıl önce cevaplandı

  • Bununla ilgili bir kaç çözüm var. Ben genel bir şey yarın paylaşacağım. hakan 5 yıl önce

haklısınız bende öyle düşündüm ama tp link servisini aradım biz birşey yapamayız dediler. sanırım uğraşmak istemediler gibi geldi

kullanici175909 kullanici175909 (1)
5 yıl önce cevaplandı

  • O nasıl bir cevap öyle? Ne demek bir şey yapamayız. omercik 5 yıl önce
  • Bu modemi internet servis sağlayıcısından mı aldınız yoksa siz kendiniz mi aldınız ? omercik 5 yıl önce
  • kendim aldım. Servise göre çöpe atılacak kullanici175909 5 yıl önce
  • @hakan yarın bir çözüm paylaşacakmış. onu bekle istersen @kullanici175909 omercik 5 yıl önce
  • tamam teşekkürler kullanici175909 5 yıl önce

Cihaz yazılımını flaşlama diye bir şey var. Genelde bu flaşlama işleri RS232 kablosu ile bağlanılarak PC'lerden yapılır. Ama bunun için gerek modemin gerkse bağlanılacak PC'nin RS232 arabirimine sahip olmaları gerekir.

Herhalde bir başka çözümde cihaz üzerinde hatalı yüklü entegrenin doğru yazılım ile flaşlanmış bir entegre ile değiştirilmesi şeklinde olabilir. Ama bu amatörlerin altndan kalkabileceği bir iş olmayıp bir elektronik devre ustasının / teknisyenin yapabileceği iştir.

Benden bu kadar. Yarın detaylarını ve belki başka çözüm yollarını @hakan yazar, böylece daha fazlasını hep birlikte öğreniriz, bilgilerimizi artırmış oluruz.

temmuz temmuz (12505)
5 yıl önce cevaplandı

  • Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler. Tplink telefonla aradığımda kabul etmemişti. birde mail yazmıştım. Modemi gönderip ücretsiz olarak yapacaklarını söylediler kullanici175909 5 yıl önce

Biraz geç oldu. Sen de çözüm yöntemi bulmuşsun ama buraya bir çözüm ekleyeyim. Sonra başkasına lazım olur:

Modeme yanlış firmware yükledim. Ne yapabilirim?

hakan hakan (15424)