Tp-Link modemden istemediğimiz kişinin bağlantısını kesme

Arkadaşlar TP-Link modemden istemediğimiz kişinin WiFi olarak internete bağlanmamasını nasıl yapabilirim?

hasan9758 hasan9758 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bunun en basit yolu Modem üzerinde MAC engellektir.MAC adresleri kişiye özeldir ve her cihaza ait farklı bir MAC adresi bulunur.Sizde Modem üzerinden MAC adresi engeli koyarsınız ve engelli kişi Modeme tekrar bağlanamaz.

    Aşağıdaki konuda TP-Link 8901G modem için MAC adresi engelleme anlatılmıştırGenel mantık aynı olduğundan elinizdeki modeme de bu anlatım vasıtası ile MAC engeli koyabilirsiniz.

    Tp-Link Modemlerde Ağa Bağlı olan cihazları görüntüleme ve MAC Engelleme Nasıl Yapılır?

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Hocam panel şifresini unuttum nasıl bulabilirim hasan9758 7 yıl önce
    • Panel şifresini unuttuysanız modemi resetlemeden şifreyi bulamazsınız.Modemin arkasındaki reset yazısı altındaki ufak deliğe, iğne gibi ince bir nesne ile basın.Birkaç saniye sonra basılı tuttuktan sonra modem resetlenecektir.Modemi resetlemenizin ardından tüm ayarlamalarınız sıfırlanır.Wifi-Internet ayarlarınızı yeniden yapmanız gerekir. @hasan9758 ismailsarp 7 yıl önce