Tp link modemime gecmiste kimler girdi

Tplink modemime gecmis zamanlarda hangi mac adreslerinin girdigini nasil ogrenebilirim.modemime gecmis zamanda girenlerin listesine ulasmam mumkun mu?

seyhan38 seyhan38 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Farklı bir başlık altında da cevaplamıştım ancak buraya da yazıyorum;

    Modem verileri günlük olarak kaydeder ve yeniden başlatıncaya kadar tutar.Yeniden başlatma veya elektrik kesilme durumlarında kayıtlı olan bilgileri silinir.Sizin bahsettiğiniz durum ancak şu şekilde olabilir.Modem bunları dışarıya aktararak kaydetmeli.Yoksa kendi içinde örneğin 15 gün öncesinin kayıtlarına dön diyerek veri bulamazsınız.Modem kayıtları hergün dışarıya (sizin belirlediğiniz) bir yere kaydederse ancak kayıtları oradan bulursunuz.Modemlerde bu ayarlar varsayılan olarak kapalı gelecektir.Bu yüzden eğer böyle birşey yapmadıysanız bu bilgilere ulaşamazsınız.

    Günlük ev kullanıcılarının kullandığı tüm cihazlarda durum böyledir.Ancak daha ileri profesyonel cihazlarda verilerin tutulma ihtimali olabilir.Bundan tam olarak emin değilim.Benden daha bilgili hocalarım cevaplayabilirler.

    ismailsarp ismailsarp (6010)