TP-Link TD-W8951ND yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

Modemim 2 yılı aşkın bir süredir var. Yazılım güncelleme diye bir şeyler duydum. Nasıl güncellerim?

Bu siteyi buldum donanım sürümü filan ne oluyor?
http://www.tp-link.com.tr/download/TD-W8951ND_V5.html#Firmware

Modem marka ve modeli: TP-LINK TD-W8951ND

Önce modemi resetleme daha sonra ise bu güncellemeyi yapacağım. Her şeyi yaptıktan sonra WİFİ adımı ve şifremi tekrar aynı yaparsam ağıma bağlı kişiler etkilenmez değil mi?

Ayrıca modem güncelleme sonrası modem arayüzünün ayarları en iyi nasıl olmalıdır?

Son olarak ise bilgisayara format attıktan sonra da güncelleme geçerli midir?

Teşekkürler..

20172018 20172018 (3)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Modem yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

    Yukarıda linkini verdiğim konuya ek olarak:

    Yazılım güncellemesini başarıyla tamamladıktan sonra SSID (WiFi adın) ve WiFi şifreni istediğin gibi yapabilirsin. Sadece şunu tavsiye edeyim: Şifrende "ü, ö, ğ.." gibi Türkçe karakterler kullanma. Bazı cihazlar bağlantı problemi yaşayabilir. (TP-Link müşteri hizmetleri yetkilisinin verdiği bilgi)

    Yazılım güncelleme sonrası modem arayüzünden yapman gereken pek ince ayar yok aslında. Ama güvenlik açısından şunları tavsiye ederim:

    • WPS özelliğini kapat (disabled olarak ayarla)
    • Ağ şifrelemesini WPA/WPA2-PSK olarak ayarla

    Bunlar dışında yapman gereken fazla ayar yoktur.

    Son soruna gelecek olursak modem ile bilgisayarına format atmanın uzaktan yakından alakası yoktur. Modemine bir defa yazılım güncellemesi yaparsın ve artık modemin o yazılımı kullanır.

    omercik omercik (9418)
    6 yıl önce cevaplandı

    • Çok sağ olun. Bu sorularım kaldı. Her şeyi yaptıktan sonra WİFİ adımı ve şifremi tekrar aynı yaparsam ağıma bağlı kişiler etkilenmez değil mi? Ayrıca modem güncelleme sonrası modem arayüzünün ayarları en iyi nasıl olmalıdır? Son olarak ise bilgisayara format attıktan sonra da güncelleme geçerli midir? 20172018 6 yıl önce
    • Bu sorularına cevabı mesajımda verdim @20172018 omercik 6 yıl önce
    • Sağ olun. Şimdi ben güncelleme sonrası şifre değişikliği olmasın diye eski adım ve şifremi tekrar gireceğim ki ağımdaki kişiler etkilenmesinler. İnce ayar demişsiniz. Onları yapacağım. Hızlanma ile ilgili bir ayar yok değil mi? 20172018 6 yıl önce
    • Kanal seçimi olabilir belki ama o varsayılan olarak otomatik ayarlanır zaten. Sen sadece yazılım güncellemesini başarılı bir şekilde yap gerisini modem ayarlar @20172018 omercik 6 yıl önce
    • tamam sağ olun. 20172018 6 yıl önce
    • peki direk güncelleme mi yapayım yoksa önce resetleme sonra güncelleme mi yapayım? 20172018 6 yıl önce
    • modem arayüzüne giremiyorum şuan da 20172018 6 yıl önce
    • @farurhenho 20172018 6 yıl önce
    • Modeminin arkasında bulunan reset tuşuna bir iğne yardımıyla 10 saniye basılı tutarak fabrika ayarlarına döndür öncelikle. Olmassa 0 850 72 444 88 numaralı TP-Link müşteri hizmetlerinden destek alabilirsin @20172018 omercik 6 yıl önce
    • tamam sağ olun 20172018 6 yıl önce
    • @farurhenho meraba benim modemin arkasında donanım sürümü V5.1 yazıyor o güncelleme yerinde ise v5, v4, v6 falan var? 20172018 6 yıl önce
    • @farurhenho ? 20172018 6 yıl önce
    • Tamam, senin modeminin donanım sürümü V5 olarak belirlenmiştir. V5'i seçeceksin @20172018 omercik 6 yıl önce
    • yen soruma bakar mısınız? 20172018 6 yıl önce