TP-Link TD-W8951ND yazılım güncellemesi nasıl yapılır?

    Toplam 1 Cevap

    TP LINK TD-W8951ND modem firmware güncellemesini şu şekilde yapabilirsin:

    Öncelikle modeme kablosuz üzerinden değil kablo ile bağlan. Kablosuz üzerinden de modem firmware yükledim ama sen sorun yaşamamak adına kablo ile modeme bağlan.

    1. Önce adsl modeminin yanına git ve donanım sürüm numarasını öğren.
    2. Modemini ters çevir aşağıdaki verimdeki gibi bir etiket göreceksin:
      TD-W8951- versiyon öğrenme
    3. Donanım sürümün yukarıda gösterildiği gibi V4, V5 gibi bir ifadedir.
    4. Daha sonra TD-W8951ND  Firmware indir  linkine tıkla.
    5. Açılan sayfadan Donanım sürümünü seç.
    6. Daha sonra Firmware sekmesini tıkla.
    7. TD-W8951ND_V5_160113 gibi bir ada sahip olan firmware yazılımını indir.
    8. Dosyayı masaüstüne kaydet ve zip dosyası içindeki ras dosyasını zipten çıkart.
    9. Chrome'u aç tarayıcı satırına http://192.168.1.1 yaz enter tuşuna bas. Modem ip adresini bilmiyorsan buradan modem ip öğrenme linkini tıklayarak yardım alabilirsin: Modem Ip adresi nasıl bulunur?
    10. Modem arayüzü gelecektir. Kullanıcı adı ve şifreni gir.
    11. Modem arayüzünde Bakım sekmesine tıkla
    12. Firmware sekmesine tıkla.
    13. Buradan yeni Firmware dosyasını gözata tıklayarak ras dosyasını seç.
    14. Yükselt  / Upgrade butonuna bas.
    15. Firmware yüklenmeye başlayacaktır.
    16. %100 olduğunda modem firmware yüklenmiş olacaktır. Modem kendini yeniden başlatabilir.
    murat murat (12492)
    5 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba, modemin arkasında 5.1 yazıyor benim? kavafe 5 yıl önce
    • @kavafe V5 seçmelisin o zaman murat 5 yıl önce
    • 192.168.1.1 bende açılmıyor, modemi aç kapa da yaptım.. kavafe 5 yıl önce
    • @kavafe sende modem ip adresi farkı olabilir. Cevabıma ek yaptım. murat 5 yıl önce
    • 192.168.1.1 yazıyor. Fakat hala girmiyor.. kavafe 5 yıl önce
    • @kavafe modemin arkayüzünde reset düğmesi vardır. Oradan modemi resetleyebilirsin. Bir şekilde modeme erişimi kapatmış olabilirsin. murat 5 yıl önce