TP LINK TD-W9970 Modeme uzaktan bağlantı nasıl yapılır?

merhablar ben tplink td-w9970 modeme sahipim modeme uzaktan ulaşıp ayar değiştirmek istiyorum yardımcı olabilirmisiniz

hakkozturk0 hakkozturk0 (1)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Modeme uzaktan erişmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsin.

    TD-W9970 modem arayüzüne eriş. erişmek için tarayıcını aç adres satırına 192.168.1.1 yaz ve enter tuşuna bas. Eğer modem erişim ip adresin farklıysa sen elbette onu yaz. Standart erişim ip adresi budur.

    Daha sonra TD-W9970 arayüzünde şu yolu izle: System Tools > Manage Control altında
    Service Configuration var.
    Orada Remote Management seçeneğini Enable olarak işaretle Port 80 olarak kapabilir.

    Daha sonra Save düğmesine bas.
    Status bölümünde gerçek IP adresini göreceksin.
    WAN bölümünde 201.201.100.100 gibi gerçek IP adresin yazar (192.168.X.X ile başlayan gerçek bir ip adresi değildir).

    Şimdi herhangi bir cihazdan modem gerçek ip adresini tarayıcı satırına yazarak modem arayüzüne erişebilirsin. Aynı ağ içinden deneme.  Aynı ağ içinden modeme erişmek için 192.*.*.* ip adresini dışardan, uzaktan erişmek için WAN bölümünde yazan gerçek ip adresini kullan.

    hakan hakan (15394)