TP-Link tl-wn722n usb adaptör ile PC`den internete girme

Merhabalar
Samgung ace s5830i telefondaki interneti kullanarak,TP-Link TL-WN722N usb adaptör aracılığıyla,masaüstü bilgisayardan internete girmeye çalışıyorum fakat sürekli kopuyor.
Win7 ultimate kullanıyorum.Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

yuksekgerilim yuksekgerilim (1)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Bu tür kablosuz ağ bağlantı problemlerinde genel sorun yeterli sinyal seviyesinin olmamasıdır.

    Fakat sizin sinyal seviyesi ile ilgili bir sorununuz olmadığını varsayarak yazıyorum.

    Öncelikle yapabilecekleriniz şunlar:

    • TP-Link TL-WN722N güncel sürücülerini bilgisayarınıza yükleyin.
    • Kopma sorunu sadece cep telefonu üzerinden bağlandığınızda mı oluyor bunu kontrol edin. Başka kablosuz ağlara girmeyi ve onlar üzerinde uzun süre bağlı kalmayı deneyin.
    • Bazı durumlarda Wi-fi router - Wi-fi istemci donanımsal uyumsuzluk sorunu olabiliyor. Bu durumda yapabileceğiniz çok fazla bir işlem yok.
    • Android cihazınızın varsa güncellemelerini yapın. Root edilmiş bir telefon ise üst versiyon android işletim sistemi yüklemeyi deneyebilirsiniz.
    • Telefonunuz ve TP-Link TL-WN722N adaptörünüzü olabildiğince yakın konumlandırın.
    • Telefonu bıraktığınız yüzey üzerinde sinyal seviyesini etkileyecek metal parcaların olmadığından emin olun.
    • Son olarak telefondaki servis sağlayıcınızın 3G veya EDGE sinyal seviyesini kontrol edin. Kopma telefondan mı yoksa bilgisayardan mı oluyor bunu fark edersiniz. Farkı konumlarda 3G, EDGE sinyali azalır veya artar.
    • Ayrıca kopmadan kastınız internete girememek mi yoksa telefon ve TP-Link TL-WN722N adaptör arasında kablosuz ağdan çıkma sorunu mu?
    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      Cevabınız için çok teşekkürler

      TP-Link TL-WN722N adaptörün güncel sürümlerini yükledim fakat yinede ilk etapta bağlanıyor

      1dk sonra kopuyor.PC'den ağ ayarlarından sorun gider diyorum düzeliyor ve 1dk sonra tekrar kopuyor.

      Birtek telefon güncellemelerine bakmadım bunuda yaparım.

      Sinyalde hiçbir sıkıntı yok çünkü bulunduğum yerde baz isyasyonu var.

      TP-Link Teknik servisten samsung telefonlarda bu sorun yaşanabiliyor dendi.

      Yardımınız için tekrar teşekkürler

      yuksekgerilim yuksekgerilim (1)
      10 yıl önce cevaplandı

        TP link wif-fi adaptör ve Samsung telefon ile ilgili benzer bir sorun bende de vardı. Oldukça uzun araştırmalar sonucunda bir tür donanım uyuşmazlığı sonucuna vardım.

        Aynı şekilde Lenovo bilgisayar ve Zyxel modemde de karşıma geldi.

        Maalesef nadir de olsa bu tür donanım uyuşmazlıkları oluyor.

        ergin ergin (2539)
        10 yıl önce cevaplandı

        • çok teşekkürler. sanırım en iyisi wireless adaptörü iade etmek yuksekgerilim 10 yıl önce