Tp-link w8901g modem arayüz sorunu

Sorun: Tp-link w8901g modemin şifresini değiştirmeme rağmen, bir kaç ay önce girebildiğim arayüze erişemiyorum. Tp-link w8901g modem arayüzüne girmek istediğimde: Korunan Nesne This object on the RomPager server is protected hatası alıyorum

Tp-link w8901g modem arayüz sorununun çözümü nedir?

murat murat (12492)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tp-link w8901g modem arayüz sorununun çözümü:

    Tp-link w8901g modem arayüzüne daha önce girebiliyor fakat şuanda giremiyorsanız modemin parolası saldırganlar tarafından değiştirilmiş demektir.

    Tp-link w8901g modem güven CSRF denilen güvenlik açığına sahiptir. Bu sebepten saldırganlar modeminizin arayüz şifresini değiştirebilir ve ele geçirebilirler.

    Siz parolayı değiştirmediğiniz halde parolanız hatalı diyor Korunan Nesne This object on the RomPager server is protected hatası alıyorsanız modem şifreniz değişmiş demektir.

    Tp-link w8901g modemin arkasında bulunan Açma Kapama düğmesinin yanında bulunan Reset yani sıfırlama tuşu ile modemi sıfırlamalısınız.

    Modeminiz sıfırlandığında tarayıcı satırına 192.168.1.1  yazarak modeme erişebilirsiniz.

    Tp-link w8901g modemin varsayılan arayüz kullanıcı adı ve şifresi :

    Kullanıcı adı : admin

    Parola : admin

    şeklindedir.

    Tp-link w8901g modeminizi sıfırladıktan sonra yeniden yapılandırmalısınız.

    Tp-link w8901g modem  CSRF güvenlik açığı ile ilgili detaylu bilgiyi buradan alabilirsiniz: TP-LINK marka modemlerdeki güvenlik açığından nasıl korunurum?

    murat murat (12492)