Tpoxa nasıl kaldırılır?

Tpoxa.com nedir?

Tpoxa.com nasıl kaldırılır?

Chrome ana sayfam Tpoxa.com oldu, nasıl kaldırırım?

murat murat (12492)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Tpoxa nasıl kaldırılır? Tpoxa  virüs mü?

    Tpoxa nedir?

    Tpoxa.com tarayıcı korsanı bir web sitesidir. Bilgisayara ücretsiz programlar ile birlikte kurulur.  Tpoxa bulaşan bilgisayarda kendi kendine porno sitelere ait pencereler açılabilir.

    Tpoxa ana ekranında Google benzeri bir arama Search bölümü vardır. Tpoxa  arama kutusa girdiğiniz değerleri Google üzerinde değil, kendi yapısı üzerinde değiştirerek ekrana getirir.

    Tpoxa gibi tarayıcı korsanı sitelerin amacı sizlere reklam ve istenmeyen pencereler açarak para kazanmaktır.

    Tpoxa  virüs mü?

    Tpoxa.com virüs değildir. Tpoxa gibi web siteleri tarayıcı korsanı olarak adlandırılır. Tpoxa virüs olmamakle birlikte Tpoxa ile gelen yazılımlar bilgisayarı yavaşlatır ve sistem sorunlarına yol açar. Aynı zamanda açılan pencereler can sıkıcı olabilir

    Tpoxa nasıl kaldırılır?

    Tpoxa'dan kurtulmak için anti-malware programlarından yararlanabilirsiniz. Şu anti-malware programları Tpoxa kaldırmada oldukça başarılıdır:

    Bu programları ile bilgisayarınızı tararsanız bilgisayarınız Tpoxa.com tarayıcı korsanı ve diğer zararlı yazılımlardan arındırılacaktır.

    murat murat (12492)