Trafik cezası sorgulama nasıl yapılır?

e-Devlet trafik cezası sorgulama nasıl yapılır?

Trafik cezası sorgulama nasıl yapılır?

omercik omercik (9418)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    e-Devlet trafik cezası sorgulama

    Emniyet Genel Müdürlüğü, e-Devlet üzerinden araç plakasına yazılan ceza sorgulama hizmeti veriyor. Eğer adınıza kayıtlı bir araç plakası varsa, son 1 yıl içerisinde yazılan cezaları görüntüleyebilirsiniz.

    1. Kullanıcı bilgilerinizle e-Devlet sistemine giriş yapın.
    2. e-Devlet ana sayfasından Kurumlar seçeneğine tıklayın.

    3. Kurumlar bölümüne girdikten sonra Emniyet Genel Müdürlüğü seçeneğine tıklayın.

    4. Gelen ekrandan Araç Plakasına Yazılan Ceza Sorgulama seçeneğine tıkladığınızda karşınıza sonuç sayfası gelecek.
    5. Eğer adınıza kayıtlı bir araç plakasına yazılan ceza varsa gelen sayfada görebilirsiniz.

    omercik omercik (9418)