trashes virüsü nasıl temizlenir?

Usb belleğimde trashes adlı bir dosya var nasıl kurtulabilirim bu virüsten?

trashes virüsü nasıl temizlenir?

kullanici578274 kullanici578274 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    .Trashes aslında virüs değildir. .Trashes klasörü MAC OSX bilgisayarlara takılan USB belleklerde oluşan bir klasördür.

    Eğer USB belleği bir Mac bilgisayara taktıysanız USB bellek üzerinde .Trashes adında bir klasör oluşacaktır.

    .Trashes klasörü, MAC OSX'de çöğe atılan ve tamamen silinmeyen dosyaları hatırlamak için kullanılır.

    .Trashes bir nevi Windowsdaki $RECYCLE.BIN klasörüne benzetilebilir.  Bu sebepten sizdeki sorun .Trashes virüsü değil, başka bir USB belleğe bulaşan virüstür.

    Trash MAC OSX de çöp sepetinin adıdır.

    Kullanıcılar genelde .Trashes virüsü veya korayol virüsü olarak adlandırırlar.

    Kullanıcıların .Trashes virüsü dediği .Trashes virüsü nasıl temizlenir? aşağıda bulabilirsiniz:

    Eğer .Trashes klasörünün silemiyorsanız bu klasör içinde kullanılan bir dosya vardır demektir. Bir virüs dosyası olabilir ve aktif olduğu için silinmeye izin vermiyordur.

    .Trashes virüsünü temizlemek için DrWeb antivirüs kullanabilirsiniz.

    Virüs tarama işleminde USB bellek ve disklerin bilgisayara takılı olduğundan emin olun.

    Combofix ile bilgisayarınızı taratın:

    Combofix nedir? Combofix nasıl kullanılır?

    Combofix .Trashes virüsünü silemezse o zaman aşağıdaki adımları deneyin.

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır? linkinden antivirüs programını indirin ve çalıştırın. USB bellek ve varsa USB diskinizi de tarayın. Aynı zamanda tüm diskleri taratın.

    Eğer bir şekilde Dr Web i çalıştıramazsanız  o zaman bellekteki aktif virüsleri etkisiz hale getirmek için RKill kullanın: RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?

    Daha sonra

    HitmanPro.Kickstart nedir, nasıl kullanılır? veya herdProtect nedir, nasıl kullanılır? ile bilgisayarınızı virüslere karşı taratın.

    Bu işlemlerden sonra .Trashes klasörünü rahatlıkla silebilirsiniz.

    hakan hakan (15394)