Treat detections as malware nedir?

Malwarebytes ile tarama yaparken Custom scan yerinde bu yazıyordu ve altında 1-2 seçenek daha vardı bu ne anlama geliyor?Ben tarama yaparken hep bu seçenek seçili bırakıyorum.

ghostdead11 ghostdead11 (62)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Malwarebytes içinde Treat detections as malware bazı tür zararlılar bulunduğunda ne yapılacağına dair bir seçenektir..

    Bu menüde şu seçenekler bulunur:

    • Treat detections as malware (tespit edilen tehditleri zararlı yazılım olarak kabul et)
    • Ignore detections (tespit edilenleri gözardı et)
    • Warn user about detections (kullanıcıyı sadece uyar)

    Treat detections as malware seçeneği Custom Scan alanında Potentially Unwanted Program(PUP) - Potansiyel olarak istenmeyen programlar ve Potentially unwanted modifications(PUM) - potansiyel olarak istenmeyen değişiklikler için sunulan seçenektir.

    Treat detections as malware( tespit edilen tehditleri malware olarak kabul et), postansiyel olarak istenmeyen yazılımlar (genelde reklam yazılımları) ve bunları yaptıkları değişiklikler bilgisayarda tespit edilirse bunlar zararlı yazılım olarak arama sonucunda gösterilecektir.

    Bu alanda size başka seçeneklerde sunulur Ignore detections (bu tür zararlıları görmezden gel) veya Warn user about detections (kullanıcıyı sadece tehlike bulunduğunda uyar) seçenekleri mevcuttur.

    Siz taramalarda Treat detections as malware olarak seçili bırakın.

    murat murat (12492)
    7 yıl önce cevaplandı

      1. Treat detections as malware nedir? (Malwarebytes ile tarama yaparken zararlı olarak algıladığı dosyalar
      2. hızlı tarama  ( hyper scan )
      3. özel tarama  (custom scan)
      candan candan (4301)
      7 yıl önce cevaplandı

        Yani bu tarama yaparken değil taramadan önce seçenekleri seçerken bu var. Yanlış anlamadıysanız.https://www.malwarebytes.com/support/guides/mbam-legacy/Scan.html bu sitedede resmi var görürsünüz orda custom scan bölümünde.

        ghostdead11 ghostdead11 (62)
        7 yıl önce cevaplandı

        • Treat detections as malware nedir? (Malwarebytes ile tarama yaparken zararlı olarak algıladığı dosyalar hızlı tarama ( hyper scan ) özel tarama (custom scan) candan 7 yıl önce
        • düzelltim cevabı candan 7 yıl önce