Trojan:Java/StrRat.RV!MTB virüsü tehlikeli mi?

Windows virüs ve tehdit koruması bir word dosyasında Trojan:Java/StrRat.RV!MTB buldu ve word dosyasını sildi.  Trojan:Java/StrRat.RV!MTB virüsü nedir? Gerçekten dosya da Trojan:Java/StrRat.RV!MTB virüsü olabilir mi?

Anonim Anonim (156)
1 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Defender Trojan:Java/StrRat.RV!MTB virüsü uyarısı ile Word belgesi içinde Java dili ile yazılmış bir zararlının gizlendiğini söylüyor.

    Dosyayı açmayın. Word dosyasını çalıştırdığınız anda Java uygulaması çalışacak ve Trojan:Java/StrRat.RV!MTB virüsü muhtemel olarak virüs içeren başka bir uygulamayı bilgisayarınıza indirecek ve kuracak.

    Trojan:Java/StrRat.RV!MTB adından da anlaşılacağı gibi bir Truva atı / Trojan.  Truva atları saldırganların gizlice bilgisayarınıza erişmesini sağlayan  virüs türleridir. Trojan:Java/StrRat.RV!MTB içeren Doc / Docx dosyası çalıştırıldığında arka planda vilgisayara virüs içeren başka dosyalar indirilir. Bu dosyalar bilgisayardan bilgi çalınmasına, parola, kredi kartı gibi bilgilerin sızdırılmasına yol açacaktır.

    hakan hakan (15424)