Trojan.Ransom virüsü nasıl temizlenir?

Malwarebytes anti-malware ile bilgisayarımı tarattığımda, bilgisayarımda Trojan.Ransom adında bir virüs buluyor. Trojan Ransom virüsünü temizle dediğimde temizlendi olarak görünüyor. Fakat bilgisayarı kapatıp açtığımda ve Malwarebytes anti-malware ile tekrar virüs taraması yaptığımda Trojan.Ransom virüsü yine karşıma geliyor.

Aynı zamanda virüs taramasında PUM.UserWLoad virüsü de bulunuyor. Yani PUM.UserWLoad ve Trojan.Ransom virüsü bilgisayarımd bulunuyor.

Trojan.Ransom virüsü nasıl temizlenir?

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Malwarebytes antimalware eğer Trojan.Ransom virüsünü temizleyemiyorsa, virüs bellekte aktif ve silinemiyor durumda olabilir. Bellekte aktif olan virüslere karşı öncelikle bellekteki virüsü etkisiz hale getirmeniz gerekecektir.

    Trojan.Ransom virüsü oldukça tehllikeli  bir virüstür. Trojan.Ransom virüsü sayesinde kötü niyetli kişiler bilgisayarınıza girebilir. Virüs yüzünden önemli bilgileriniz, kullanıcı adı şifre, kredi kartı bilgileriniz gibi çalınabilir.

    Aynı zamanda Trojan.Ransom virüsü dosyalarınızı şifreleyerek karşılığında sizden para talep edebilir. şifrelenenen dosyalar açılamaz hale gelir.

     Trojan.Random virüsü temizleme işleminde USB bellek, USB harici disk gibi sürücüleriniz varsa bunlarıda virüs temizleme işlemleri sırasında bilgisayarınıza takılı bulundurun. Böylelikle USB depolama birimlerinizdeki virüsler de temizlenecektir.

    Trojan.Ransom virüsü temizleme için şu işlemleri yapın:

    RKill programı ile bellekte çalışan virüsleri etkisiz hale getirin:

    RKill bir malware, virüs sonlandırma aracıdır. Yani aktif çalışan malware yazılımları sonlandırır böylelikle malware taraması ve temizlemesini güvenlik yazılımları ile yapabilirsiniz.

    RKill çalışırken çalışan malware işlemlerini durdur. RKill çalışmasını bitirdiğinde ekrana hangi işlemlerin sonlandırıldığını görüntüleyen bir rapor getirir.

     RKill sadece çalışan işlemleri sonlandırır, malware dosyalarını silmez. RKill çalıştıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmamalısınız. Yeniden başlatırsanız Windows başladığında çalışmak üzere ayarlanmış malware yazılımlar tekrardan aktif olarak belleğe bulaşacaktır.

    RKill yazılımını çalıştırdıktan hemen sonra Malware temizleyici yazılımı çalıştırmalısınız.

    RKill Nasıl Kullanılır?

    1. RKill indir adresinden RKill'i indirin.
    2. RKill'i çalıştırın. Rkill.exe iki kere tıklayın.
      RKill Nedir? RKill Nasıl Kullanılır? - RKill  Çalıştır
    3. Rkill çalışmasını bitirdiğinde ekrana, Malware taramasını şimdi yapabileceğinize dair bir uyarı mesajı gelecektir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Malware taraması sonu
    4. Son aşamada RKill ekrana tarama raporunu çıkartabilir.RKill nedir? RKill nasıl kullanılır? Log ekranı
    5. Şimdi bilgisayarı yeniden başlatmadan malware taraması yapmanız gerekir.

    Bilgisayarınızdaki virüsleri temizleme

    Dr.Web CureIt ücretsiz, kurulum gerektirmen oldukça güçlü bir antivirüs yazılımıdır. Dr.Web CureIt çok tanınmasa da özellikle virüs bulaşmış sistemlerin temizlenmesinde performansı ile gerçekten göz kamaştırıcı bir yazılımdır.

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır? adresinden Dr.Web CureIT indirin ve çalıştırın.

    Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır? linkinde Dr.Web nasıl kullanılır anlatılmıştır.

    Daha sonra MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes anti-malware indirin ve çalıştırın.

    Bu işlemlerden sonra Trojan.Ransom virüsü temizleme işlemi bitecektir.

    murat murat (12492)