Trojan [Truva Atı] Virüsü nasıl bulunur ?

Bilgisayarınıza Trojan[Truva Atı] Girdiğini nasıl anlarsınız ?  Aygıt Yöneticisini Açın. Diğer Aygıtlar Bölümünde Bilinmeyen Aygıt varsa bilgisayarınızda Trojan [Truva Atı] Bulunmaktadır.[Bazıları ileri seviye trojan olduğu için görünmeyebilir.]

gmemir gmemir (5)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu çok hatalı bir bilgi. Truva atları yani trojanlar Aygıt yöneticisinde görüntülenmezler.

    Aygıt yöneticisinde görünen bilinmeyen aygıt, sürücüsü yani driver'ı yüklenmemiş bir donanım demektir. Web kamerası, Ethernet kartı, kablosuz ağ adaptörü gibi bir donanıma ait bir simgedir.

    Bilgisayarda Truva atı, trojan olup olmadığını bu tür yöntemler ile anlayamazsınız. Yani göz ile tespit edilmesi, bir dosyanın varlığı üzerinden trojan oluğ olmadığına karar vermek oldukça zordur. Çünkü truva atı sistem seviyesinde kendini gizleyebilir.Herhangi bir sürücü dosyası gibi kendini sistem çekirdeğine entegre edebilir. O zaman tespit edilmesi oldukça zordur.  Hatta bazıları kendi dosya sistemini oluşturarak tespit edilme işlemini dah da zorlaştırabilir.

    Trojan nedir detaylı bilgi:

    Virüs, Malware, Spyware, Trojan, Worm nedir? Virüs, Malware, Spyware, Trojan, Worm arasındaki farklar nelerdir?

    Trojan, truva atı nasıl temizlenir?

    Aşağıdaki yazılımlar truva atları, trojanların temizlenmei için kullanılabilecek yazılımlardır. Bu yazılımlardan Combofix hariç diğer ikisi, bilgisayarı yeniden başlatıp, işletim sistemine ait dosyaları devre dışı bırakarak daha sağlıklı bir temizleme işlemi gerçekleştirir.

    Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?

    HitmanPro.Kickstart nedir, nasıl kullanılır?

    Combofix nedir? Combofix nasıl kullanılır?

    alattin alattin (16999)