Trojan virüslerinden nasıl korunabilirim? nasıl silebilirim?

Acaba trojan virüslerinden nasıl korunabilirim (bilgisayara uygulamayla bulaşmışsa)

halilibrahim69 halilibrahim69 (1)
3 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Eğer bilgisayarına trojan virüsü bulaştı ise antivirüs programı kullanarak trojan virüsünü silebilirsin veya trojan virüsü kapmamak için ise bilgisayarına crack veya hile programı yüklememen gerekiyor yani crack programlarının içerisine çoğunlukla trojan virüsü yüklüyorlar veya hile programlarının çoğuna trojan virüsü yüklüyorlar ve bizlere yutturuyorlar. Bu trojan virüsünden kurtulmak için antivirüs programı kullanmanda fayda var çünkü antivirüs programları bilgisayarına zarar verebilecek uygulamaları sana bildirir ve bu virüsleri siler.

    Benim sana önereceğim antivirüs programı:

    Kaspersky nedir? Kaspersky nasıl kullanılır?

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      Ben sana malwarebytes antivirusu ile taratib  (tabii ki virüs den suphelenirsen yap ) virüsü karantinaya alin sonra virusu silin ondan sonra malwarebytes iyi silin sonra ise kaspersky indirerek oyununa veya işine filan güvenli bakabilir sin ama 2 Side paralı antivirüs 2 sindede 30 gunluk deneme sürümü var

      Kaspersky linki darkcrak verdi onun sayfasından ulasabilirsiniz

      Malwarebytes linki https://www.malwarebytes.com/mwb-download/thankyou/

      Malwarebytes kaldirma aracı linki http://downloads.malwarebytes.org/file/mbam_clean

      Malwarebytes kaldırma aracı neden söylüyorum diye diye bilirsin cunki antivirüs lerin coku kalıntı bırakır ve buda onu siler tamamen yani

      adils adils (136)
      3 yıl önce cevaplandı

      • Şimdi darkcrak bana teselli verecek 100 de 100 :))))) adils 3 yıl önce
      • Ne tesellisi :/ anlamadım @adils darkcrak 3 yıl önce
      • Yani burda yanlış yaptın falan adils 3 yıl önce
      • Hem nası gördün ya yazdığımı etiketlemedim ki adils 3 yıl önce
      • @darkcrak adils 3 yıl önce
      • Bide sakasinaydi adils 3 yıl önce
      • :) ben görürüm darkcrak 3 yıl önce
      • ☺☺ emoJimi gormessen :))) adils 3 yıl önce
      • @darkcrak adils 3 yıl önce

      Trojanlerden korunmak için aslında bilinçli olmak lazım, saçma sapan sitelere girmeyip, oyun hileleri indirmeyip, korsan oyunlara da bulaşmazsanız zaten trojan bulaşmaz. Kaspersky Internet Security kullanabilirsinz, 30 gün deneme süresi veriyor, deneme süresinden sonra istersen satın alabilirsin, satın almazsan ücretsiz olan Kaspersky Security Cloud var bunu indirip ücretsiz bir şekilde korunma sağlayabilirsin. Ama ücretsiz olan tüm antivirüsler pek iyi değil, illa satın alman gerekiyor adam akıllı koruma almak için. Eğer satın alamam diyorsan crackli bir şekilde indirmeye kalkma, zaten antivirüs yazılımını da cracklemek ayrı bir trajedi.

      Aşağıda ki linklerden en aşağıya in 30 gün deneme kısmına tıklayarak indir.

      Ücretsiz istiyorsan;
      Kaspersky Security Cloud Free

      Ayriyetten Malwarebytes yazılımınıda sistemde bulundur, zararlı malware'lerden korunursun.

      hydra hydra (3800)