Trojan Virüsü Nasıl Silinir?/pcisvc.exe ve vprot.exe Virüs müdür?

Bir kaç gün önce bilgisayarıma yanlışlıkla birşey indirdim.Ondan sonra kıyamet koptu galiba noldu bilmiyorum ama CD yeri açıldı.Ben korkudan bilgisayarı kapattım ve fişini çektim.Yaklaşık 5 saat sonra yine açtım.Sorunsuz oynuyordum fakat Skype'de takılırken bir adam "i will fuck you" yazdı ve bilgisayarıma bağlandı.Skype'nin kişi arama yerine birşey yazıyordu ben bu sefer direk fişi çektim.2 saat sonra açtım ve harika dedim sorunsuz dedim.Fakat CTRL+TAB yapınca ismi olmayan,sarı kırmızı mavi renklerinden oluşmuş kareli,dikdörtgenli bir ikon vardı.Dediğim gibi ismi yoktu bunu kapatmak istedim.Görev yöneticisini açtım ve karşıma pcisvc.exe diye bir kaç tane işlem geldi.Bunun yanında hiç görmediğim vprot.exe diye bir işlem daha vardı.Bunları her kapatışımda geri açıldı bende uğraşmadım.Şu an bilgisayarımı hackleyen adam Skype'mde ekli.Skype adını vermeyeceğim.Adam bana ben Arap'ım demişti.İngilizcesi çok iyiydi.Sanki eşgalini veriyorum a*k.Çareyi burda aratmakta buldum."Canlı Destek" bölümüne girip yazdım kimse ilgilenmedi.Bende sorayım dedim lütfen hızlı cevaplayın.

oxyg3n oxyg3n (3)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    pcisvc.exe dosyası bir truva atı. Bilgisayarınıza truva atı ile girmişler.  Bu dosya genelde şu konumda bulunuyor.

    C:\users\{KullanıcıAdı}\appdata\roaming\e8d0316d-4599-416f-8204-8ed54ed5f5ba\pci service\pcisvc.exe

    pcisvc.exe dosyasını Reason Core Security Trojan.Injector olarak tespit ediyor ve temizliyor.

    Bilgisayara Reason Core Security kurun ve bilgisayarı taratın.

    Bu linkten Reason Core Security programını indirebilirsiniz: Reason core security nedir, nasıl kullanılır?

    pcisvc.exe dosyası başka antivirüsler tarafından BackDoor.FCVK olarak tespit ediliyor.

    Temizleme işleminden sonra mutlaka bilgisayarda kullanılan tüm parolaları değiştirin.

    Daha sonra önerim Dr. Web antivirüs ile bilgisayarı tekrardan tarat. Daha sonra yüklediğin programları kaldırabilirsin.

    hakan hakan (15424)
    7 yıl önce cevaplandı

    • Tamamda bilgisayarımda hiç bir şifre yok.Koymama gerek varmıdır? oxyg3n 7 yıl önce
    • bahsettiğim şifre Facebook, Twitter gibi ortamlar için olan. Eğer kullanmıyorsan sorun yok @oxyg3n hakan 7 yıl önce