Trojan:Win32/Fuery.A!cl virüsü nedir, nasıl temizlenir?

Trojan:Win32/Fuery.A!cl virüsü nedir?

Trojan Win32/Fuery.A!cl virüsü tehlikeli mi?

Trojan:Win32/Fuery.A!cl virüsü nasıl temizlenir?

hakan hakan (15394)
6 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Trojan:Win32/Fuery.A!cl virüsü nedir?

    Trojan:Win32/Fuery.A!cl Windows Defender yazılımı tarafından tespit edilen bir virüstür. Windows defender Trojan:Win32/Fuery.A!cl adını çok genel anlamda kullanır. Yani virüs bir fidye virüsü, bir trojan, botnet olabilir. Genel olarak sezgisel analiz taraması sonucunda şüpheli dosyayı Trojan:Win32/Fuery.A!cl olarak adlandırabilir.

    Trojan Win32/Fuery.A!cl virüsü tehlikeli mi?

    Windows Defender yazılımının tespit ettiği Trojan:Win32/Fuery.A!cl virüsü aslında bir yanlış tespit de olabilir.  Yani dosyanızda virüs olmayabilir. Windows Defender zaman zaman hatalı tespit yaparak dosyada Trojan:Win32/Fuery.A!cl virüsü var uyarısı verebiliyor.

    Bu sebepten dosyası çalıştırmadan önce buraday tıklayarak taratın: Online virüs tarama

    Özellikle kripto para madenciliğinde kullanılan yazılımlar virüs olmasa dahi Windows Defender tarafından Trojan:Win32/Fuery.A!cl virüsü olarak algılanabiliyor.

    Trojan:Win32/Fuery.A!cl virüsü nasıl temizlenir?

    Windows Defender Trojan:Win32/Fuery.A!cl virüsünü tespit edebiliyor ve silebiliyor. Eğer dosya sizin için önemli değilse silin. Fakat önemli bir dosyaysa yukarıda yazdığım gibi virüs taramasından geçirin ve hatalı bir virüs tespiti olup olmadığından emin olun.  Virüs taraması sonrasında dosyaniz temizse çalıştırın.

    hakan hakan (15394)