Trojan:Win32/Ymacco.AB99 virüsü tehlikeli mi?

Dizi izliyordum bir yandan da Windows Defender bilgisayarı tarıyordu. Tarama sonunda Trojan:Win32/Ymacco.AB99 virüsü bulundu. Windows Defender Trojan:Win32/Ymacco.AB99  virüsünü sildi.  Anladığım kadarı ile Trojan:Win32/Ymacco.AB99  bir trojan. Şimdi Windows defender Trojan:Win32/Ymacco.AB99 trojanını sildi ama başka bir antivirüs ile taratmam gerekir mi? Trojan:Win32/Ymacco.AB99 virüsü tehlikeli bir virüs mü?

Anonim Anonim (156)
2 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Defender Trojan:Win32/Ymacco.AB99 virüsünü tespit edebiliyor ve temizleyebiliyor. Sende de Trojan:Win32/Ymacco.AB99 virüsü Windows Defender tarafından temizlenmiş.

    Başka bir antivirüs programı ile tekrar taratmana gerek yok.

    Trojan:Win32/Ymacco.AB99 adından da anlaşılabileceği gibi bir truva atı (trojan). Bu tür virüsler oldukça tehlikelidir. Bilgisayarda kayıtlı parolaların çalınması, kredi kartı bilgilerinin çalınmazı, bilgisayarın uzaktan kontrolünün ele geçirilmesi gibi durumlarda trojan yazılımlar bolca kullanılır.

    hakan hakan (15394)